Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

REHAU dołącza do platformy na rzecz odbudowy Ukrainy

Data publikacji: 2023-11-20

Odbudowa Ukrainy jest jednym z najtrudniejszych wielostronnych wyzwań XXI wieku. REHAU Industries od dawna angażuje się w w działania powiązane z przyszłością tego kraju. W listopadzie firma REHAU weźmie udział w międzynarodowej platformie ReBuild Ukraine w Warszawie, gdzie dostarczy silnych impulsów dla zrównoważonych rozwiązań w dziedzinie infrastruktury, przemysłu, standardów energetycznych i mieszkalnictwa.

Niemiecka firma rodzinna REHAU, wraz z silną siecią firm córek, od ponad 70 lat działa odpowiedzialnie, by podstawowe wartości naszego współżycia, takie jak solidarność i humanitaryzm, zaufanie i szacunek, a także zrównoważony rozwój, charakteryzowały również życie przyszłych pokoleń.

Wytycza to REHAU Industries oraz jej licznym partnerom i klientom jasny kierunek. Jako działająca na całym świecie grupa z różnymi obszarami działalności, takimi jak okna i drzwi (Window Solutions), rozwiązania dla budownictwa (Building Solutions) czy zaawansowane technologicznie komponenty dla przemysłu (Industrial Solutions), ekspert w dziedzinie polimerów działa od dziesięcioleci jako centrum kompetencji w zakresie rozwiązań premium do budowy złożonej infrastruktury. REHAU Industries, wraz z aktywnie działającym lokalnym zespołem, jest obecny w Ukrainie od 1996 roku. Zwłaszcza w obliczu obecnych wyzwań zespół ten jest szczególnie zaangażowany w bliski dialog ze swoimi partnerami biznesowymi.

Jest to jasne potwierdzenie wyznawanych wartości i odpowiedzialności. Ta transparentność sprawia również, że REHAU Industries jest wiarygodnym partnerem dla ludzi mieszkających w Ukrainie. Także poprzez działania pozabiznesowe – na przykład poprzez lokalne zaangażowanie w dostawy pomocy, darowizn i towarów w ramach kampanii „Family for families”. Lub jako budowniczy mostów w polsko-ukraińskim programie partnerstwa miast.

REHAU Industries pokazuje swoją obecność i zdolność do działania w Ukrainie

W Ukrainie REHAU Industries jest liderem na lokalnym rynku, szczególnie w zakresie stolarki okiennej i drzwiowej oraz techniki instalacyjnej. Wieloletnia obecność na tym rynku, w połączeniu z doświadczeniem w sektorze budowlanym sprawia, że grupa REHAU chce wnieść jak najlepszy wkład w odbudowę kraju w ścisłym dialogu z oficjalnymi decydentami. Istotną platformą do tego będzie prezentacja na targach „Rebuild Ukraine” w Warszawie, w ramach uczestnictwa w projekcie organizowanym przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Ochrony Klimatu. REHAU Industries jest gotowe wziąć odpowiedzialność za odbudowę Ukrainy jako jedno z najtrudniejszych wielostronnych wyzwań XXI wieku. Infrastruktura, przemysł, standardy energetyczne czy budownictwo mieszkaniowe: REHAU pozostaje jak zwykle niezawodnym i silnym partnerem w regionie.

REHAU Window Solutions wnosi znaczący wkład w odbudowę Ukrainy

Carsten Heuer, CEO REHAU Window Solutions i Fedir Omelinskyj, Country Manager REHAU Window Solutions Ukraine, zapraszają do dialogu w Warszawie, aby wspólnie stworzyć solidne podstawy dla konkurencyjnej, energooszczędnej i odnoszącej sukcesy przyszłości. Jest to tym ważniejsze w kontekście inicjatywy „Build Back Better” uruchomionej przez ukraiński rząd. REHAU Window Solutions w szczególności postrzega to jako wielką szansę dla Ukrainy w odniesieniu do zapewnienia europejskich standardów energetycznych. Działania te mogą umożliwić Ukrainie konsekwentne ukierunkowanie się na przyszłość w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Dzięki swojemu zaangażowaniu w Warszawie REHAU Window Solutions daje przykład, aby wspólnie podejmować i wdrażać właściwe decyzje: w partnerstwie i w opartym na zaufaniu dialogu. Cały zespół REHAU z niecierpliwością czeka na udane wydarzenie.

1