Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

R&D Tech wprowadza automatyzację w Panpol

Data publikacji: 2020-11-17

R&D Tech automatyzuje linię produkcyjną w firmie Panpol Zakłady Budowlane dostarczając  3 – osiowe centrum obróbcze Phantomatic M3, dwugłowicową piłę Precision TS2, zagniatarkę do naroży ITACA Solutions oraz stół montażowy ACCA XL.

Lubińska firma  jest przedsiębiorstwem działającym od 1993 roku w branżach aluminiowej, budowlanej i reklamowej.

Ryszard Rawski – Prezes Zarządu:

Świadczymy usługi w zakresie projektowania, produkcji i montażu aluminiowych konstrukcji okiennych i drzwiowych, ścian osłonowych i działowych, świetlików dachowych, przeszklonych kopuł, werand, ogrodów zimowych, balustrad, drzwi przesuwnych, okien podawczych oraz innych elementów ślusarki aluminiowej stosowanych w nowoczesnym budownictwie. Tak duża paleta produktowa determinuje ciągły rozwój i dążenie do pełnej automatyzacji produkcji, co w obecnych czasach jest bardzo ważnym celem.” Stwierdza. Zakupione centrum obróbcze R&D Tech to wysoka jakość i technologia. Jestem przekonany, że chcąc udoskonalić proces obróbczy, precyzję obrabianego materiału dokonaliśmy optymalnego wyboru. Co więcej małe gabaryty Phantomatic M3 też nie są bez znaczenia, bo jak wiadomo na hali produkcyjnej każdy dobrze zagospodarowany metr kwadratowy ma znaczenie.

Prezes Panpol Zakłady Budowlane:

Kolejnym elementem nabytej linii jest dwugłowicowa piła PRECISION TS2, z trzema osiami sterowanymi numerycznie, posiadająca unikalny, opatentowany przez EMMEGI, elektronicznie kontrolowany system pochylania głowic, zapewniający ustawienie tarcz, mocowanie materiału oraz cięcie z niespotykaną w innych piłach dokładnością, co stanowi dla nas jako producenta kluczowy cel. Piła PRECISION TS2 jest najnowocześniejszą maszyna na rynku z punktu widzenia pracy, bezpieczeństwa i ergonomii. Ponadto nowy ciąg  technologiczny uzupełniliśmy jeszcze o następujące urządzenia: zagniatarkę do naroży  ITACA SOLUTION oraz stół ACCA XL dedykowany do wszystkich operacji montażowych stolarki otworowej. Jestem przekonany, że nowoczesne maszyny dostarczone przez R&D Tech  przyczynią  się w znaczny sposób do zwiększenia produkcji, jak i poszerzenia licznego już grona naszych klientów. Jestem przekonany, że wysiłek wkładany w rozwój naszej firmy sprawi, że osiągnięcie założonych przez nas celów to kwestia najbliższej przyszłości.

1