Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

R&D Tech: Kolejne centrum obróbcze w Grupie Kęty

Data publikacji: 2021-09-13

Grupa Kęty S.A. jest spółką produkującą i sprzedającą profile oraz komponenty aluminiowe wykorzystywane m.in. w branży budowlanej – do min. stolarki okiennej i drzwiowej. Ostatnio zainwestowano w zakup nowoczesnego centrum obróbczego SATELLITE XT – jest to już kolejne z tej serii centrum obróbcze EMMEGI w Grupie Kęty.

SATELLITE XT to jedno z najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie centrum obróbczych. Jest to kolejny SATELLITE nabyty na przestrzeni ostatnich kilku lat. Posiada bardzo szerokie zastosowanie – m.in. w obróbce aluminium, PCV, stopów lekkich i stali. Co jest dla nas niezwykle istotne to fakt, że oferuje ono także możliwość frezowania, wiercenia, gwintowania i cięcia, przy zachowaniu najwyższej precyzji wykończenia powierzchni – co niewątpliwie stanowi jego   największy atut. Nasze produkty trafiają do odbiorców z całej Europy i kilkunastu krajów spoza, stąd też kluczowe są dla nas inwestycje w nowoczesne urządzenia i innowacyjne technologie – SATELLITE XT to maksymalna wydajność produkcji oraz gwarancja najwyższej jakości produktu”- stwierdza Marcin Pastuszka, Dyrektor Zakładu Zaawansowanych Produktów Aluminiowych.

1