Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

R&D Tech dostarcza kolejne innowacyjne centrum do Leon Witas

Data publikacji: 2021-07-20

Firma Leon zrodziła się z zamiłowania do czystej i prostej formy oraz nowoczesnych rozwiązań. Chęć tworzenia innowacyjnych systemów drzwiowych sprawiła, że coraz bardziej bogate portfolio firmy, po 20 latach jej działalności, ma do zaoferowania spory wachlarz możliwości adaptacji pomieszczeń.

Innowacyjny Comet R6- centrum CNC od R&D Tech to maszyna o dużych możliwościach, charakteryzująca się innowacyjną technologią oraz optymalną wydajnością. Parametry umożliwiają  skrócenie czasu obróbek oraz obróbkę w piątej osi. Zastosowana szklana osłona maszyny zapewnia bezpieczeństwo i komfort pracy operatora. Zintegrowany z osią X magazyn części, usytuowany
w dolnej części, poniżej elektrowrzeciona, umożliwia skrócenie czasu operacji wymiany narzędzia.

Jest on w szczególności przydatny w przypadku frezowania elementu od czoła, co pozwala na uniknięcie ciągłych przejazdów do magazynu. Elektrowrzeciono o mocy 8,5 kW i wysokim momencie obrotowym, umożliwia wykonanie wymagających obróbek.

„Jako firma rodzinna działamy na polskim i zagranicznym rynku od ponad 20 lat. Drzwi produkowane są przez doświadczony zespół w nowoczesnej fabryce w Będzinie, wyposażonej w doskonały park maszynowy i ze wsparciem własnego działu design i biura konstrukcyjnego. Zakupione od firmy R&D Tech centrum to kolejna maszyna, o której jakości będziemy mogli się przekonać. Posiadamy już trzy  centra obróbcze tj. dwa centra obróbcze Phantomatic oraz centrum Quadra, jaki i piłę dwugłowicową Precision. Dzięki wysoko zaawansowanemu technicznie parkowi maszynowemu, firma Leon  eksportuje  swoje produkty do wielu krajów europejskich –stwierdza właściciel, Pan Leon Witas.

1