Nowy zakup w firmie Otif- Profil posłuży do obróbki profili stalowych, które wykorzystywane są w produkcji przeszkleń loftowych ze stali i szkła.
„W naszej ofercie znajdują się zarówno drzwi jak i elementy stałe, mogące pełnić funkcję ściany czy okna wewnętrznego. Oferujemy drzwi rozwierane, przesuwne oraz wahadłowe, każde w opcji jedno lub dwuskrzydłowej. Zakupione od R&D Tech centrum obróbcze Phantomatic T3 Star oraz piła Twin Ferro gwarantują nam najwyższą, jakość obróbki profili stalowych. Dokonując wyboru producenta maszyn musieliśmy być pewni, że nowo zakupione urządzenia zagwarantują wysoką jakość cięcia czy powtarzalność i właśnie maszyny R&D Tech Emmegi taką gwarancję posiadają – podkreśla Łukasz Pietraszak – Członek Zarządu Spółki Otif –Profil.
Piła Twin Ferro to wyjątkowo mocna konstrukcja, niezawodność, najnowsza generacja. Wspomniana już wysoka precyzja cięcia oraz łatwa obsługa zapewnia optymalizację cyklu produkcyjnego. Phantomatic T3 Star to centrum obróbcze, które idealnie sprawdza się w obróbce profili stalowych, jest wysoce funkcjonalne, ergonomiczne, wielozadaniowe. Oferując klientom najlepszą jakość, terminowość, solidną konstrukcję, ale lekką w wyglądzie musimy posiadać park maszynowy, który jest w stanie sprostać tym wszystkim oczekiwaniom – dodaje Łukasz Pietraszak.
Phantomatic T3 Star to cztery osie sterowane numerycznie, mocna jednostka frezująca 7,5kW, chłodzenie sprężonym powietrzem do -5°C. Obrotowa oś A, magazynek narzędzi z miejscami na głowicę kątową i tarczę Ø 180, mobilne zaciski oraz duże prędkości przejazdu osi sprawiają, iż nawet najbardziej skomplikowane obróbki w aluminium i stali nie stanowią żadnego problemu dla tego centrum. Wyposażony w intuicyjny interfejs użytkownika, dotykowy 15 calowy panel, czytnik kodów oraz MG. Proste w obsłudze programy do projektowania to możliwość wykonania interesujących obróbek już w kilka minut.
Twin Ferro to piła przeznaczona do ciecia profili ze stali węglowej i stali nierdzewnej. Posuw ruchomej głowicy jest automatyczny i zarządzany elektronicznie przez sterowanie, natomiast jej przesuwanie odbywa się na prowadnicach, które zapewniają wysoką precyzję i sztywność. Możliwość obrotu uchwytu piły pod symetrycznymi kątami (do +/- 45°) przy wykorzystaniu ruchomych głowic w trybie automatycznego pozycjonowania pozwala wykonać krótkie elementy o przeciwnych kątach.