Przy wyborze systemu drzwi tarasowych HST, zazwyczaj bierzemy pod uwagę, czy producent oferuje wyrównanie poziomu podłogi wewnętrznej z jej poziomem zewnętrznym, przy zachowaniu wszelkich właściwości termicznych. Wprowadzany od września 2020 do oferty firmy Pagen próg Eco Pass o wysokości zaledwie 5 mm sprzyja tworzeniu rozwiązań bez barier i oferuje bezgraniczną swobodę ruchu, zapewniając przy tym optymalną szczelność i izolację cieplną.
Wnętrza bez barier służą nie tylko osobom starszym, tym które poruszają się na wózkach inwalidzkich lub których możliwości ruchowe zostały w jakiś sposób ograniczone. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w domu z pewnością znacząco wpłynie na podniesienie jakości życia każdego mieszkańca, zwłaszcza że wysokość niespełna 5 mm dla szyny jezdnej sprzyja niemal bezgranicznej swobodzie ruchu i jest znacznie poniżej 20 mm wymaganych w normie DIN 18040.
Poszerzenia termiczne
Ireneusz Wierciak, Product Manager firmy Pagen:
W celu zapewnienia wysokich właściwości termicznych połączenia progu z podłogą nasi Klienci będą mogli doposażyć systemy drzwi tarasowych HST w specjalne poszerzenia termiczne. Konstrukcja poszerzeń dzięki swojej budowie w odpowiedni sposób rozłoży siły podparcia poprzez specjalnie wzmocnioną przekładkę znajdującą się pod szyną jezdną, która przejmie największe obciążenie. Dla zapewnienia odpowiedniej hydroizolacji, a także gwarancji prawidłowej pracy złącza jako elementu przegrody budowlanej, połączenie poszerzenia z podłożem możemy dodatkowo zabezpieczyć folią zewnętrzną ME220 firmy Illbruck z klejem na całej powierzchni.
Próg Siegenia Eco Pass od początku września 2020 będzie standardowym rozwiązaniem w systemach drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych Schüco oferowanych przez firmę Pagen. Rozwiązanie będzie także dostępne za dopłatą w systemach podnoszono-przesuwnych Salamander.
Komfort i bezpieczeństwo
Pełen komfort użytkowania dużych i ciężkich systemów podnoszono-przesuwnych zapewni dodatkowo innowacyjna funkcja „Soft Close”. Zasada mechanizmu jest znana z różnych dostępnych rozwiązań (szuflady, szafki czy też klapa bagażnika samochodowego). Mechanizm delikatnie wyhamowuje skrzydło w końcowej fazie zamykania, a następnie łagodnie wprowadza je w ramę. Rozwiązanie to minimalizuje ryzyko zranienia przy nieodpowiedniej obsłudze oraz wyklucza szkody materialne.
Z kolei dzięki zastosowaniu elementów ryglujących, (takich jak haków czy bolców wykonanych ze specjalnej stali), znacznie utrudniamy wyważenie skrzydeł i sprawiamy, że obecność intruza w naszym domu staje się w znaczny sposób ograniczona. Użycie odpowiedniej ilości elementów ryglujących oraz klamki z kluczykiem, pozwala uzyskać klasę odporności RC2.
Ireneusz Wierciak:
Całości dopełnia estetyka chowanych zaczepów w pozycji otwartej, które nie stanowią żadnej przeszkody, a dla miłośników systemów elektronicznych rozwiązań całość możemy doposażyć
w czujnik otwarcia informujący nasz system alarmowy o położeniu skrzydła okiennego.
Nowoczesne napędy automatyczne, dają ponadto możliwość obsługi drzwi i okien za pomocą przycisku. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie w przypadku dużych drzwi lub trudno dostępnych okien. Dzięki aplikacji, zainstalowanej na smartfonie lub tablecie, obsługa staje się naprawdę komfortowa.