Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Prestiżowe wyróżnienie „Wektor 2022″ dla firmy VELUX Polska

Data publikacji: 2023-01-18

Firma VELUX Polska otrzymała prestiżowe wyróżnienie – Wektor 2022 za „wyznaczanie najwyższych standardów w zakresie wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju oraz za tworzenie użytecznych, nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań”. Nagroda została przyznana przez organizację Pracodawcy RP i wręczona podczas uroczystej Gali, która odbyła się 14 stycznia 2023 roku w Warszawie. Statuetkę odebrał Jacek Siwiński, prezes firmy VELUX Polska.

Jacek Siwiński wektor 2022

Wektory to prestiżowe wyróżnienia przyznawane przez organizację Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej od 2002 roku. Nagrody otrzymują „wybitne osobistości ze świata biznesu, polityki, kultury i mediów, które w szczególny sposób wpływają na rozwój polskiej gospodarki, wskazują nowatorskie rozwiązania oraz przyczyniają się do rozwoju społecznego i kulturalnego w Polsce oraz  prowadzą działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce i tworzą klimat sprzyjający rozwojowi przedsiębiorczości”.

Jacek Siwiński wektor 2022 nagroda„Nagroda „Wektor 2022” to ogromne wyróżnienie dla firmy VELUX. Jesteśmy zaszczyceni, że znaleźliśmy się w gronie tak wspaniałych laureatów. Chciałbym również podziękować całemu zespołowi odpowiedzialnemu za opracowanie i wdrażanie  strategii zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy w drodze do ambitnego celu, a przyznana nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że zmierzamy we właściwym kierunku” -powiedział Jacek Siwiński, prezes firmy VELUX Polska.

Podczas uroczystej Gali połączonej z Balem Pracodawców, która odbyła się 14 stycznia 2023 roku w Warszawie nagrodę Wektor 2022 otrzymali również Artur Czepczyński (Czepczyński Family Foundation ), prof. Mateusz Hołda, (Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum) Michał Mierzejewski (Prezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie), Marian Owerko, (Prezes Zarządu FoodWell Sp. z o.o.) – oraz firmy MSD Polska i Polregio. Dodatkowo Wektorem Serca został uhonorowany Jacek Furman. Przyznano także Super Wektora 2022. Wyróżnieniem tym uhonorowano Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Ołeksandrowycza Zełeńskiego „za niezłomną postawę, odwagę i postępowanie godne naśladowania w tych najtrudniejszych czasach dla Ukrainy oraz całego narodu ukraińskiego”.

Strategia Zrównoważonego Rozwoju Grupy VELUX 2030

W 2020 roku Grupa VELUX ogłosiła nową inicjatywę i zobowiązanie, w ramach których osiągnie Dożywotnią Neutralność Węglową do 100. rocznicy założenia firmy przypadającej na rok 2041. Część tego celu zostanie zrealizowana przy współpracy z organizacją WWF (The World Wide Fund for Nature – Światowym Funduszem na rzecz Przyrody). Efektem tej współpracy będzie neutralizacja historycznego śladu węglowego w ramach projektów ochrony lasów prowadzonych przez WWF. To 5,6 mln ton CO2 (zakres 1 i 2) wyemitowanych od 1941 r.

Z myślą o przyszłości Grupa VELUX zobowiązuje się też znacząco obniżyć emisje dwutlenku węgla w ramach działalności firmy i łańcucha dostaw (emisje z zakresu 1, 2 i 3) zgodnie z najbardziej ambitnym celem porozumienia paryskiego zakładającego ograniczenie wzrostu temperatury do maksymalnie 1,5°C.

1