Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Portal HS: Siegenia wprowadza zmiany

Data publikacji: 2021-01-19

W szynach uszczelniających DS28/28 (poziomych) i DS 28/48 (pionowych) do systemów drewnianych i drewniano-aluminiowych 4.0 wprowadzamy małą optymalizację. Praktyka pokazuje, że w środkowej części konstrukcji
podnoszono-przesuwnych (drewno, drewno-alu) wymagane są większe tolerancje.

Krótsze ramię szyny uszczelniającej DS 28/48 i DS 28/28 będzie wydłużone o 2 mm. Dzięki temu uszczelki w większym stopniu pokrywają się z tolerancjami. Wymiar szczeliny między szynami uszczelniającymi zmieni się z 6 mm na 4 mm.

Rysunek przedstawia przykład szyny uszczelniającej DS 28/48 z dociskiem hakowym:

Rys. po lewej stronie pokazuje poprzednią wersję, rys. po prawej nową wersję. Kluczowe znaczenie mają zakreślone obszary.

Drewniane listwy osłonowe C (patrz rys. powyżej) zostaną na naszych rysunkach konstrukcyjnych powiększone o 2 mm, aby całkowicie zakrywać szynę uszczelniającą w widocznym obszarze.

Zmiana szyn uszczelniających DS 28/28 i DS 28/48 wdrażana będzie:

  • od 14.12.2020 (data produkcji) do Comfort Unit;
  • od 04.01.2021 (otrzymywanie zleceń) jako części pojedyncze.

Z chwilą wejścia w życie zmiany, poprzednia wersja nie będzie już dostępna.

Elementy poprzedniej wersji szyny uszczelniającej nie mogą być łączone z elementami nowej wersji (zestaw szyny uszczelniającej, ramiak listwy osłonowej, zestaw elementów narożnych, dodatki szyny uszczelniającej). Dostępny w magazynie materiał może być nadal wykorzystywany i zużywany.
Państwa doradca klienta z przyjemnością przedstawi Państwu zestawienie dotychczasowych i nowych numerów materiałów w formacie Excel.
Trzy instrukcje okuwania do systemów drewnianych 4.0 zostały odpowiednio dostosowane i są dostępne do pobrania w Media Center.
W razie pytań prosimy o kontakt z właściwym doradcą klienta.

1