Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Phantomatic M4L od R&D Tech w firmie Proskala

Data publikacji: 2021-04-07

Firma Proskala to ponad 30 lat doświadczenia w branży stolarki okiennej, całkowicie nowe podejście do klienta premium.  Produkty wielkopolskiej firmy dedykowane są dla klientów oczekujących wysokiej jakości oraz niezawodności.

Zakupiona od R&D Tech maszyna to czteroosiowe centrum do obróbki profili wykonanych z aluminium, lekkich stopów, PVC i stali o grubości do 2 mm, optymalnie dopasowane do indywidualnych potrzeb każdej produkcji. Posiada liczne opcje i niezliczone możliwości konfiguracji, spełniając wymogi każdego użytkownika.

Tadeusz Andrzejak – Członek Zarządu:

Zakup centrum obróbczego Phantomatic M4L firma Proskala traktuje przejściowo i doraźnie. Wiemy doskonale, że dzisiejsza produkcja stolarki aluminiowej polega na precyzji, perfekcji obróbek oraz ich różnorodności (począwszy od prostych obróbek odwierty, odwodnienia, aż do bardzo skomplikowanych takich jak nawietrzaki, kanały wentylacyjne czy zamki listwowe itp.). Jest to wszystko połączone również z wydajnością oraz co najważniejsze, z powtarzalnością obróbek w sprzedawanych wyrobach – opisywane centrum nam to gwarantuje i zapewnia najwyższy standard wykonania.

Phantomatic M4 L to bezkonkurencyjne rozwiązanie, synonim ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych, pozwalających na lepsze dopasowanie się do wymogów roboczych. Dzięki czwartej osi CNC, elektrowrzeciono wykonuje obrót w sposób ciągły od 0° do 180°, pracując na całym zarysie elementu, gwarantując jednocześnie obróbkę pod wszystkimi pośrednimi kątami, włącznie z dziesiętnymi częściami kąta. Wrzeciono stale pozostaje w pozycji pionowej, gwarantując tym samym maksymalną moc i precyzję.

Centrum obróbcze Phantomatic M4L

Podczas pracy maszyny obrabiany profil bazowany jest do zderzaka pneumatycznego umieszczonego po lewej stronie, gdzie zablokowany jest przez 4 solidne mocowania, pozycjonowane automatycznie
z osią X. Istnieje również możliwość zainstalowania prawego  zderzaka pneumatycznego (opcja), co pozwala na obróbkę ponadwymiarowych profili, nawet o dwukrotnie większej długości niż pole robocze.

Tadeusz Andrzejak:

Przy produkcji stolarki otworowej nasza firma ma bardzo duże doświadczenie i wiemy że nieodzownym jest posiadanie takich urządzeń, które zapewniają pełne spektrum możliwości obróbczych. Oczywiście posiadanie tak wyrafinowanych urządzeń wiąże się z nieustannym szkoleniem i inwestowaniem w zasoby ludzkie – ale cóż na dzisiaj jest to jedyna droga do osiągnięcia pełnego sukcesu w branży .

Na dzień dzisiejszy jesteśmy przekonani, że zakup centrum w znacznym stopniu poprawiło nam wydajność i jakość obróbek – chociaż naszym punktem docelowym jest w niedalekiej przyszłości zakup w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej do stolarki aluminiowej o podwyższonych gabarytach jak i standardach.

1