Dachy płaskie, choć wciąż nietypowe dla rodzimego budownictwa, coraz śmielej goszczą w projektach nowoczesnych budynków. Wciąż są najbardziej popularne w przypadku budynków wielorodzinnych i tzw. bloków z wielkiej płyty. Z myślą o odważnych i nieszablonowych projektach powstało PGM A1 – okno, które sprosta wymaganiom architekta, oprze się zmiennej aurze, zadba o domowe wnętrze, umożliwi swobodne wejście na dach i doskonale wpisze się w trend nowoczesnego budownictwa.
Okno PGM A1 wyposażone zostało w profile z twardego PVC z komorami wypełnionymi pianką poliuretanową o niskim współczynniku przewodzenia ciepła i wysokiej odporności na działanie czynników atmosferycznych – współczynnik Urc wynosi w tym wypadku 1,3 W/m2K. Pakiet dwuszybowy z argonem, wyposażony jest w standardzie w ciepłą ramkę międzyszybową oraz powłokę niskoemisyjną, co gwarantuje bardzo dobrą termikę – współczynnik przenikania ciepła szyby plasuje się tu na poziomie Ug = 1,0 W/m2K. Na straży bezpieczeństwa poddasza stoi połączenie hartowanej szyby zewnętrznej o grubości 6mm oraz wewnętrznej szyby laminowanej o klasie P2A. Taki piekiet szybowy zapewnia wysoką wytrzymałość w przypadku gradobicia, intensywnych opadów deszczu czy opadających na dach gałęzi i szyszek oraz utrudnia wtargnięcie w przypadku ewentualnego włamania.
Stolarka okienna zamontowana na dachu płaskim ma również ogromny wpływ na projektowanie wnętrza. Okna dostosowane do tego typu przestrzeni potrafią doskonale doświetlić znajdujące się tuż pod nimi pomieszczenia, stając się tym samym ważnym elementem aranżacyjnym. PGM A1 wyposażone jest w niezwykle solidną dźwignię zamykającą oraz siłownik umożliwiający otwieranie skrzydła w trzech pozycjach, aż do maksymalnego rozwarcia wynoszącego do ok. 80o. Polecane jest do klatek schodowych w domach prywatnych, w budynkach wielorodzinnych i w obiektach przeznaczonych do użytku publicznego, ponieważ umożliwia swobodne wejście na dach i ułatwia drogę ewakuacyjną.