Warszawa, 23.04. Do grona laureatów tegorocznej edycji OKNOPLAST FOR ART dołącza dwoje artystów: Vitalii Shupliak i Monika Maurycy, którzy decyzją konkursowego jury otrzymali wyróżnienia. Przypomnijmy, że zwycięzcami konkursu organizowanego przez firmę OKNOPLAST we współpracy z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie zostali Michał Rejnert, duet Ewa Bone i Ewa Kozubal oraz Marta Ciołkowska.
„Otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń konkursowych i wyjątkowych projektów, które przyciągnęły naszą uwagę w OKNOPLAST oraz zaskoczyły jurorów. Dlatego, podobnie jak w pierwszej edycji konkursu, postanowiliśmy poszerzyć wystawę o prace dwóch artystów. Jesteśmy zachwyceni tym, że nasza kolekcja pokonkursowa powiększyła się o intrygujące realizacje. Nasz flagowy produkt – okno – nadal zadziwia nas różnorodnością kreatywnych interpretacji” – komentuje decyzję jury Magdalena Cedro-Czubaj, szefowa marketingu OKNOPLAST.
W tegorocznym konkursie OKNOPLAST FOR ART udział wzięło niemal 300 utalentowanych artystów z Unii Europejskiej, których projekty stanowiły artystyczną ekspresję z wykorzystaniem okna dostarczonego przez OKNOPLAST. Do nagrodzonych artystów dołączyli wyróżnieni:
Wyróżnienie
Tytuł pracy: Sensitive Content
Autor: Vitalii Shupliak
Vitalii Shupliak / Віталій Шупляк (1993) – mieszka w Berlinie, pracuje głównie z wideoinstalacją, malarstwem i performance. Studiował sztuki piękne we Lwowie, Gdańsku, Poznaniu i Brunszwiku. W swoich pracach bada potencjał wolnej ekspresji w tworzeniu nowych wartości, stosując metody przenikania rzeczywistości oraz wirtualności, koncentrując się na migracji, tożsamości i kwestiach granicznych.
Kraj: Ukraina / Niemcy
Wyróżnienie
Tytuł pracy: Jest dobrze
Autorka: Monika Maurycy
Monika Maurycy (1994) – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku Scenografia. Zajmuje się tkaniną artystyczną, fotografią i grafiką. W obszarze jej zainteresowań znajdują się zagadnienia takie jak: pozycja kobiet we współczesnym świecie, kondycja ludzka, relacja człowiek – natura. Prowadzi małą autorską markę odzieżową, w ramach której szyje ubrania i akcesoria z materiałów pozyskanych z drugiego obiegu. Współpracowała m.in. z Galerią Labirynt w Lublinie, Teatrem KTO w Krakowie, Teatrem Nowym w Łodzi.
Kraj: Polska
Oficjalne wręczenie nagród oraz prezentacja nagrodzonych i wyróżnionych prac nastąpi podczas wernisażu 13 czerwca 2024 roku w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom! Stworzone prace stanowią niezwykłą inspirację dla świata sztuki współczesnej.
Szczegółowe informacje o wernisażu oraz pracach laureatów będą dostępne na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych firmy OKNOPLAST i Muzeum MOCAK.