Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

METAL-PLAST: Nowy rekord w recyklingu PVC

Data publikacji: 2024-03-27

Początek roku to zawsze dobry czas na podsumowanie dotychczasowych osiągnięć. Metal-Plast z dumą ogłasza, że drugi raz z rzędu osiągnął wynik przekraczający 30 tysięcy ton odpadów poddanych recyklingowi w naszym zakładzie w Świebodzicach. Nowy rekordowy wynik to aż 32 290 ton przetworzonych odpadów, co stanowi wzrost o ponad 2 tysiące ton w porównaniu z poprzednim rokiem.

Według międzynarodowej organizacji zrzeszającej recyklerów Recovinyl wiemy, że każda przetworzona tona odpadu PVC to aż 2 tony CO2, które nie trafiają do atmosfery. Prosty rachunek przedstawia rzeczywista skalę naszego sukcesu. Udało nam się zapobiec emisji 64 580 ton CO2. To najlepszy wynik w całej ponad 30-letniej historii firmy!

Rekordowych wyników, takich jak ten, nie osiąga się w pojedynkę. Ten sukces to także zasługa zaufania producentów okien, którzy przekazują nam swoje odpady poprodukcyjne, wykazując zrozumienie dla idei recyklingu. Tradycyjnie każda współpracująca z nami firma otrzymała od nas certyfikat, który potwierdza jej wkład w osiągnięcie tego świetnego rezultatu. Cieszymy się, że z każdym rokiem coraz więcej firm dołącza z nami do zielonego maratonu, który rozpoczęliśmy ponad 30 lat temu uruchomieniem pierwszej linii do przetwarzania odpadów.

Jakość REACH

Przekonywanie producentów profili okiennych do współpracy staje się jeszcze łatwiejsze wraz z rozwojem wiedzy dotyczącej PVC. Dziś wiemy, że wytarzany regranulat jest znakomitą alternatywą dla oryginalnego surowca. Badania potwierdzają, że PVC może być z powodzeniem przetwarzane nawet 10 krotnie bez straty na jakości otrzymywanego regranulatu. Jednocześnie sam proces ponownego przetwarzania PVC wymaga aż do 90% mniej energii w porównaniu do produkcji pierwotnego surowca.

Producenci profili są coraz bardziej świadomi znaczenia gospodarki obiegu zamkniętego. Jednocześnie nie tolerują żadnych kompromisów, jeśli chodzi o jakość zakupywanego surowca. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom wprowadziliśmy na rynek nowy regranulat PVC, który spełnia najbardziej rygorystyczne normy jakości.

Jego doskonałe parametry spełniają nowe restrykcyjne normy REACH, gwarantując wysokie standardy dotyczące stosowanych substancji chemicznych oraz potwierdzając, że nasz produkt zasługuje na miano ekologicznego.

Nie udałoby się nam tego osiągnąć, gdyby nie wieloletnie prace badawczo-rozwojowe prowadzone przez ekspertów Metal-Plast. Spełnienie wymogów REACH to bez wątpienia ważny, ale nie ostatni krok na drodze udoskonalania naszych produktów.

Chcemy jeszcze raz podkreślić, że osiągnięty wynik 32 290 ton przetworzonego odpadu to efekt współpracy pomiędzy firmami, które rozumieją potrzebę zmian i chcą działać aktywnie w obronie środowiska naturalnego. Cieszymy się, że już od ponad 30 lat możemy być ważnym ogniwem tej współpracy, która każdego roku zmienia oblicze branży okiennej w Polsce.

1