Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

METAL-PLAST: To był Eko-Rekordowy 2022

Data publikacji: 2023-05-29

Poprzedni rok był dla nas wyjątkowo ważny. Nie tylko uruchomiliśmy wiele programów modernizujących nasz zakład, ale kontynuowaliśmy również akcje wspierające naszych klientów oraz wdrażaliśmy nowe generacje produktów. Jednak wynik, z którego jesteśmy najbardziej dumni należy nie tylko do nas, ale także do dziesiątek firm i partnerów z którymi współpracujemy każdego dnia. To właśnie z ich pomocą udało nam się zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery o rekordowe 62 496 ton!

Rekordowy wynik jest oczywiście powiązany z ilością przekazanego nam odpadu PVC, który dzięki firmom recyklingowym takim jak nasza, może trafić z powrotem do producentów okien jako pełnowartościowy surowiec. Ile zatem odpadu udało nam się przetworzyć? Aż 31 248 ton! Przebiliśmy w ten sposób kolejną barierę i udowodniliśmy we współpracy z całą branżą, że niemożliwe nie istnieje.

Poprawiony rok do roku rezultat o ponad 2000 ton odpadu robi tym większe wrażenie, że 2022 rok wcale nie był najspokojniejszym okresem dla całej branży okiennej. Szczególnie sytuacja za naszą wschodnią granicą oraz wyhamowanie gospodarcze sprawiło, że otoczenie w którym działają polskie firmy stało się trudniejsze i mniej przewidywalne. Tym bardziej cieszymy się, że ekologia nie tylko nie znika z priorytetów naszych partnerów, ale staje się dla nich coraz ważniejsza.

Stawiamy na czystą planetę

Od kilkunastu lat konsekwentnie stawiamy na ekologię przekonując, że recykling pozwala nie tylko chronić nam wszystkim planetę, ale ma także solidne uzasadnienie biznesowe. Naszym partnerom oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie zarządzania odpadami, dzięki czemu ułatwiamy im decyzję dotyczącą dołączenia do zielonej rewolucji.

Dobrym przykładem takiego wsparcia jest projekt ECO BONUS, z którego skorzystało już kilkadziesiąt firm. Akcja, którą planujemy kontynuować pokazuje, jak wprowadzając nawet niewielkie zmiany w systemie zarządzania odpadami można osiągnąć znaczące korzyści zarówno dla firmy, jak i planety.

Staramy się, aby każdy aspekt prowadzenia naszej firmy był zgodny z duchem gospodarki obiegu zamkniętego. W 2022 roku zakończyliśmy ważne inwestycje ograniczające zużycie energii w naszym zakładzie produkcyjnym. W tym roku planujemy zakończyć projekt instalacji paneli fotowoltaicznych o łącznej powierzchni 1500 m2.

Niezmiennie uważamy, że największy wpływ na osiąganie sukcesów, takich jak rekordowy wynik z 2022 roku jest współpraca z firmami, które doskonale rozumieją, że rozwój biznesu nie może się odbywać kosztem środowiska naturalnego. Tradycyjnie, jak w poprzednich latach, nasi partnerzy otrzymali od nas certyfikaty, które potwierdzają indywidualny wkład każdej z firm w ochronę jakości powietrza. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni i dumni, że w naszym dążeniu do poprawy stanu środowiska, w którym wszyscy żyjemy, możemy zawsze liczyć na współpracę z całą branżą okienną.

1