Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

METAL-PLAST: ECO-TERM – szybki montaż w zimie

Data publikacji: 2022-01-17

Profile montażowe ECO-TERM wyrobiły sobie markę niezawodnych produktów, które są nieodzownym elementem energooszczędnego budowania. Szczególnie w okresie zimowym warto zwrócić na jeden z najważniejszych aspektów stosowania profili ECO-TERM, jakim jest odporny na warunki pogodowe montaż.

Eco-therm montaż zima

Niezwykle wysokie właściwości izolacyjne profile montażowe ECO-TERM zawdzięczają budowie warstwowej. Profil składa się z twardego PVC oraz wewnętrznej warstwy, wykonanej z polistyrenu ekstrudowanego. System uzupełnia podwójna uszczelka wykonana ze zmiękczonego polichlorku winylu po obu stronach profilu.

Zastosowanie profili montażowych ECO-TERM stanowi dodatkowe uszczelnienie przy montażu stolarki okiennej, które pozwala na zdecydowane ograniczenie przenikania ciepła. O tym jak to ważne możemy przekonać się właśnie w okresie zimowym, kiedy temperatura spada, a ceny ogrzewania rosną.

Dla utrzymania temperatury oraz wysokości rachunków na niskim poziomie ważne jest nie tylko zastosowanie najlepszych materiałów ale także profesjonalny montaż. Ten jest zdecydowanie łatwiejszy z profilami ECO-TERM, szczególnie w trudnych warunkach pogodowych.

Profile do zadań specjalnych

Na rynku funkcjonuje wiele rozwiązań oferujących docieplenie w montażu. Jednym z elementów, który wyróżnia profile ECO-TERM jest brak konieczności stosowania kleju w trakcie montażu co znacząco skraca czas montażu .

Aby przyspieszyć montaż i jednocześnie mieć pewność, że za każdym razem zostanie on właściwie wykonany profile ECO-TERM montuje się przy pomocy specjalnych blaszek montażowych oraz wkrętów. Dzięki temu uszczelnienie zostaje wykonane natychmiast, gwarantując za każdym razem ten sam niezawodny efekt.

Doświadczone ekipy rekomendują zastosowanie  dodatkowej taśmy rozprężnej, która stanowi dodatkową izolację i jest stosunkowo prosta w montażu w każdych warunkach. Zamontowana taśma powiększa swoją objętość dopasowując się do konstrukcji.

Eco-Therm

Podsumowując profile montażowe ECO-TERM doceniają zarówno inwestorzy, którzy są pewni że warunki atmosferyczne nie miały wpływu na jakość montażu, jak i ekipy monterskie które oszczędzają znaczną ilość czasu.

Biorąc pod uwagę rosnące błyskawicznie ceny energii naprawdę warto zdecydować się na sprawdzone rozwiązania, których skuteczność potwierdzają klienci w całej Europie. Właśnie taki rozwiązaniem są profile ECO-TERM, które zapewniają wyśrubowane parametry izolacyjne oraz perfekcyjny montaż za każdym razem.

1