Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Kolarze z drużyny Deceuninck – Quick-Step wracają na szosę!

Data publikacji: 2020-07-28

Świat sportu „wraca do gry” – z nowymi zasadami i ograniczeniami dla kibiców – jednak najważniejsze, że zawodowi sportowcy wznawiają rywalizację i mogą znów dostarczać nam emocji. Sezon kolarski zostaje wznowiony od 1 sierpnia we włoskiej Sienie, w której zawodnicy wystartują w ramach Strade Bianche. Niewiele później, bo już 5 sierpnia, sportowcy przeniosą się do Polski, gdzie pojadą w 77. Tour de Pologne. Wśród startujących nie zabraknie drużyny Deceuninck– Quick-Step. 

Deceuninck – Quick-Step

Z powodu epidemii wirusa SARS-CoV-2 sezon kolarski przesunął się w czasie – rok wcześniej kolarze we Włoszech ścigali się już w marcu. Teraz rywalizacja rozpocznie się 1 sierpnia i będzie to preludium do maratonu rywalizacji, w którym udział będą brali zawodnicy Deceuninck – Quick-Step. Następny w kolejce jest wyścig Tour de Pologne, potem Milano-Sanremo, Critérium du Dauphiné, Ride London Classic i Bretagne Classic. Wszystkie te imprezy odbędą się przed największym spotkaniem, czyli Tour de France, które w tym roku zacznie się 29 sierpnia w Nicei, a zakończy 20 września w Paryżu.

Fanów w naszym kraju najbardziej może cieszyć możliwość organizacji Tour de Pologne, które odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia. Jednakże w tym roku oglądanie i dopingowanie będzie możliwe w ograniczonym stopniu.

Planujemy zrobić wyścig bez publiczności na startach i na metach, ale oczywiście wzdłuż całej trasy zapraszamy kibiców i komunikujemy, żeby zachowali te środki ostrożności, które się zachowuje na co dzień

– powiedział w wywiadzie dla „Onet Rano” dyrektor Tour de Pologne, Czesław Lang.

Deceuninck – Quick-Step

Obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiły, że gromadzenie się publiczności przy starcie i mecie zostało zabronione, nie będzie również miasteczka sponsorskiego. Jednak wzdłuż całej trasy wyścigu będzie można podziwiać rywalizujących zawodników.

Jak przebiega trasa Tour de Pologne w tym roku? Przede wszystkim całość będzie krótsza, bo wynosi niewiele ponad 891 kilometrów (w poprzednim roku było to 1036 kilometrów). Dodatkowo wyścig został skrócony do pięciu etapów ze względu na nagromadzenie tylu imprez kolarskich w tak krótkim czasie.

Deceuninck – Quick-Step

W środę, 5 sierpnia, rozpocznie się 77. Tour de Pologne. Zawodnicy wyruszą ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie i przejadą przez Chorzów, Piekary Śląskie, Ogrodzieniec, Sosnowiec, Siemanowice Śląskie aż do Katowic, gdzie zafiniszują przy Spodku. Drugi etap zacznie się w Opolu, będzie przebiegał przez Górę Świętej Anny i zakończy się w Zabrzu. Następnie zawodnicy zostaną przetransportowani do Wadowic skąd rozpoczną następną część wyścigu. Będzie ona przebiegać przez górskie trasy, a kolarze zafiniszują w Bielsku-Białej. O rozstrzygnięciu Tour de Pologne zadecyduje ostatni, czwarty etap, który rozpocznie się w Zakopanem. Po pokonaniu kilku górskich premii i wyzwań, rywalizacja zakończy się na rynku w Krakowie – to tam poznamy ostatecznego zwycięzcę.

Sezon kolarski zapowiada się bardzo interesująco – po tak długiej przerwie wymuszonej przez pandemię zawodnicy będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Wierzymy w kolarzy Deceuninck – Quick-Step, którzy podczas tych rywalizacji z pewnością będą starali się osiągnąć jak najlepszy wynik.

1