Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

ISO-CHEMIE: ISO-TOP WF ZAMOCOWANIA

Data publikacji: 2022-01-17

ISO-Chemie oferuje teraz również specjalny asortyment akcesoriów do mechanicznego zamocowania swoich systemów montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej, przeznaczonych do montażu elementów okien i drzwi w płaszczyźnie izolacji.

ISO-TOP_WF_BEFESTIGER_grau_RGB

Asortyment obejmuje różne, wysokiej jakości elementy zamocowań, które są dopasowane i dopuszczone do wszystkich ościeżnicowych systemów montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej firmy ISO-Chemie.

Oprócz mechanicznego mocowania ram okiennych i drzwiowych w ościeżnicowych systemach do montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej, klejone systemy ramowe są również dokręcane do ściany.

W tym celu asortyment ISO-TOP WF ZAMOCOWANIA posiada odpowiednie typy śrub o różnych długościach i średnicach, pasującymi do wszystkich typów systemów montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER oraz powszechnych materiałów ścian. Geometrie łbów śrub nadają się idealnie do wysoko uszczelnionych bazujących na PUR i EPS systemów montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej. Przy tym ISO-TOP WF ŚRUBY dopuszczone są zarówno do mocowania stolarki okiennej lub drzwiowej w systemach ościeżnic, jak i do mocowania do powszechnych podłoży budowlanych jak beton, piaskowiec wapienny, cegła, beton komórkowy i drewno.

Montagebild_Winframer_TYP3_Ziegel_RGB

W przypadku elementów sięgających posadzki może być niezbędne wykonanie dodatkowego mocowania zgodnie z Dyrektywą ETB, ale także np. w przypadku wymagań dotyczących bardzo dużych, ciężkich skrzydeł okiennych może być konieczne zintegrowanie uzupełniających mocowań. Dla poszczególnych wariantów typów SYSTEMU MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER dostępne są różne komponenty mocujące.

Za pomocą ISO-TOP WINFRAMER KONSOLI ALUMINIOWYCH można podczas montażu systemów „TYP 1” i „TYP 3” uzyskać ulepszone mocowanie mechaniczne zgodne z Dyrektywą ETB. W tym celu konsole aluminiowe są montowane w obszarze zagięcia na wewnętrznej stronie kantówki w przypadku „TYP 1” oraz bezpośrednio do kieszeni konsoli w przypadku „TYP 3”.

Dzięki ISO-TOP ETB NAKŁADCE EL i ISO-TOP ETB KOTWY MONTAŻOWEJ BA, mocowanie zgodne z ETB do wewnętrznej powierzchni otworu okiennego może być wykonywane zarówno podczas montażu, jak i po jego zakończeniu. ISO-TOP JUSTA ETB REGULOWANA KOTWA MONTAŻOWA BA wyposażona jest również w śrubę regulacyjną ułatwiającą pozycjonowanie, przenoszenie obciążeń oraz klinowanie okna.

Uzupełniająco asortyment zamocowań zawiera również ISO-TOP JUSTA TT REGULOWANĄ STOPĘ MONTAŻOWĄ do przenoszenia obciążeń i bocznego mocowania elementów budowlanych, szczególnie w przypadku stosowania wielofunkcyjnych taśm uszczelniających, jak ISO-BLOCO ONE oraz ISO-BLOCO HYBRATEC. ISO-TOP KLUCZ REGULACYJNY służy do ustawień śrub regulacyjnych ISO-TOP JUSTA ETB REGULOWANEJ KOTWY MONTAŻOWEJ BA i ISO-TOP JUSTA TT REGULOWANEJ STOPY MONTAŻOWEJ i posiada funkcję mechanicznego zatrzasku umożliwiającą regulację położenia okna po zamontowaniu.

Z pomocą asortymentu ISO-TOP WF ZAMOCOWANIA gwarantowany jest dla każdego zastosowania wygodny, szybki i pewny montaż SYSTEMÓW MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER

1