Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

HORMANN: system automatycznej wentylacji garażu

Data publikacji: 2018-11-23

Ciepły i wyposażony w grubą i szczelną bramę garaż wymaga optymalnego wietrzenia. To ochrona m.in. przed powstawaniem pleśni. O konieczności wentylowania garażu mówią też przepisy budowlane. Skuteczną wentylację przy minimalnych stratach ciepła zapewnić może system automatycznej wentylacji garażu firmy Hörmann.

Po co wentylacja w garażu

fot.Hormann

Powszechne dążenie do energooszczędności sprawia, że budujemy coraz cieplejsze domy. Coraz lepiej izolowane są także przylegające do nich garaże. Aby zapobiec ucieczce ciepła  z domu przez garaż pamiętamy nie tylko o dobrej izolacji jego ścian i sufitu, ale także o grubej, ciepłej bramie garażowej. Brama LPU 67 Thermo firmy Hörmann skutecznie zapobiega stratom ciepła, do jakich może dochodzić przez powierzchnię bramy. Zbudowana z segmentów o grubości 67 mm z przegrodą termiczną i wyposażona w odpowiednie uszczelki pozwala utrzymać stałą, wyższą temperaturę w garażu. Tak gruba i szczelna brama może być jednak przyczyną wzrostu wilgotności powietrza. Wilgoć z kolei może powodować powstawanie pleśni i korodowanie auta, szczególnie zimą, kiedy wwieziony na nim do garażu śnieg, zaczyna topnieć. Aby temu zapobiec, warto zainstalować skonstruowany przez firmę Hörmann innowacyjny system automatycznej wentylacji garażu.

Jak działa automatyczne wietrzenie garazu?

 

fot.Hormann

Wietrzenie w takim garażu odbywa się przy zamkniętej bramie, poprzez uchylenie jedynie jej najwyższego segmentu, co umożliwiają umieszczone na nim składane obejmy rolek. Najniższy segment pozostaje na posadzce, dzięki czemu do garażu nie przedostają się śmieci, liście czy mniejsze zwierzęta.

Inteligentny system czujników
Na automatyczne uchylanie bramy przy określonej wilgotności powietrza w garażu pozwala specjalny wewnętrzny czujnik klimatyczny, który kontroluje jej poziom i reguluje prawidłową wentylację. Gdy wilgoci w powietrzu jest za dużo, górny segment bramy automatycznie uchyla się, a po uregulowaniu jej poziomu wraca do pozycji zamkniętej. Dla zapewnienia właściwej eksploatacji można też ustalić zakres temperatur, przy których brama się nie otwiera i zapobiec np. ryzyku wychłodzenia garażu zimą. Można także określić maksymalny czas wietrzenia i porę dnia, w której się ono odbywa. Jeżeli dodatkowo zastosujemy czujnik zewnętrzny do monitorowania poziomu wilgotności powietrza poza garażem, będziemy mieli pewność, że górny segment nie uchyli się, gdy wilgotność na zewnątrz będzie większa niż ta w garażu, czyli np. w deszczowy dzień.

fot.Hormann

System automatycznej wentylacji – zastosowanie
System automatycznej wentylacji garażu to wyposażenie dodatkowe, które zastosować można w bramach segmentowych firmy Hörmann LPU 42 i LPU 67 Thermo wyposażonych w napęd SupraMatic serii 2/3 lub ProMatic serii 3 najnowszej generacji. Zestaw do wentylacji można także zainstalować w już zamontowanych bramach segmentowych Hörmann.