Nadchodzi XIV edycja Kongresu Stolarki Polskiej, której głównym partnerem jest Saint-Gobain Glassolutions. Wydarzenie organizowane przez Związek POiD odbędzie się 23 maja br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance. To doskonała okazja do dyskusji i prezentacji najnowszych trendów w polskiej branży stolarki budowlanej. Zwieńczeniem części merytorycznej spotkania będzie uroczysta Gala z wręczeniem Orłów Polskiej Solarki.
Glassolutions to wiodący dostawca najwyższej jakości produktów dla architektury i budownictwa. Asortyment marki obejmuje innowacyjne szyby zespolone, które mogą być wykorzystywane zarówno w stolarce okiennej, jak i na fasadach obiektów. Nowoczesne rozwiązania firmy są rezultatem połączenia najnowszych technologii z fachową wiedzą i partnerskim podejściem do klienta. Poszczególne działania Glassolutions prowadzone są w zgodzie z założeniami zrównoważonego rozwoju oraz gospodarki o obiegu zamkniętym, a także w poszanowaniu nadrzędnego celu całej Grupy Saint-Gobain: „Making the world a better home”.
Partnerstwo Glassolutions w XIV Kongresie Stolarki Polskiej nie jest więc przypadkowe. Wydarzenie rokrocznie przyciąga uwagę czołowych właścicieli i przedstawicieli kadry zarządzającej firm związanych z sektorem stolarki budowlanej, reprezentantów biznesu, nauki, polityki, a także świata mediów. Konferencję podzielono na cztery bloki tematyczne skupiające się na najistotniejszych z punktu widzenia stolarki otworowej zagadnieniach, których omówieniem zajmą się najlepsi specjaliści z branży.
W trakcie trzeciego bloku odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Czas na zmiany na rynku budowlanym”. W debacie wezmą udział: Maciej Mańko, Marketing Manager Saint-Gobain Glassolutions, Anna Bączyk, koordynator ds. ESG i rozwoju produktu Dom Development, Michał Kowalczyk, właściciel firmy Kowalczyk Fabryka Okien oraz arch. Kamil Wiśniewski, dyrektor Akademii Zdrowego Budownictwa i Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego. Eksperci porozmawiają m.in. o roli stolarki okiennej w transformacji energetycznej i budowaniu niezależności energetycznej państw, dostosowywaniu produktów do nowych wymagań, a także o potencjale budynków termomodernizowanych.
Zachęcamy do aktywnego uczestniczenia w kongresie oraz śledzenia na bieżąco ustaleń, które na nim zapadną. Takie wydarzenie to niepowtarzalna okazja, by poszerzyć wiedzę z zakresu zrównoważonego budownictwa i zrobić to w zgodzie z aktualnymi dyrektywami unijnymi.