Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

GEBHARDT STAHL: Nowa inwestycja w Starym Mieście

Data publikacji: 2022-05-13

Pomimo trudnej sytuacji międzynarodowej Gebhardt Stahl Polska rozpoczęła kolejną inwestycję na terenie Gminy Stare Miasto we Wschodniej Wielkopolsce.

budowa magazynu Gebhardt Stahl (1)

10 maja odbyło się spotkanie inaugurujące budowę hali produkcyjno-magazynowej firmy. W symbolicznym wbiciu łopaty udział wzięli włodarz gminy Stare Miasto Dariusz Puchała, Waldemar Jaskólski Kierownik Wydziału Obsługi Inwestora w Urzędzie Miejskim Koninie, wykonawca inwestycji Bud-Instal Eugeniusz Jąkalski oraz Wiceprezes Gebhardt Stahl Polska Sylvester Nierebinski wraz ze współpracownikami.

– To historyczna chwila, ponieważ rozpoczynamy realizację projektu, który nie tylko zwiększy możliwości Gebhard Stahl Polska, ale również stworzy nowe miejsca pracy. Powstanie nowoczesny obiekt o powierzchni 10 tys. mkw., który będzie pełnił funkcje produkcyjno -magazynowe. Koszt jego budowy szacowany jest na ponad 8 mln Euro. Cieszę się, że w tej ważnej chwili są z nami przyjaciele, na których wsparcie mogliśmy zawsze liczyć – mówił wiceprezes firmy Sylvester Nierebinski.

wbicie łopaty Gebhardt Stahl (1)

Gebhardt Stahl Polska jest spółką niemieckiego holdingu Gebhardt Stahl GmbH, będącego jednym z czołowych producentów profili specjalnych do okien PVC oraz elementów techniki wentylacyjnej, które eksportowane są do klientów niemal z całego świata. Spółka w powiecie konińskim funkcjonuje od 2001 r. i co roku przetwarza ponad 20 tys. ton stali.

– Obserwujemy poczynania Gebhardt Stahl Polska z dużym uznaniem. Na terenie gminy Stare Miasto prowadzą działalność od ponad 20 lat. Firma stawia na zrównoważony rozwój, edukację proekologiczną i rodzinną atmosferę. Ta inwestycja to znak bardzo dobrej kondycji przedsiębiorstwa, a również nowe miejsca pracy dla ponad 20 osób oraz zwiększone wpływy do budżetu gminy – podkreślał wójt gminy Dariusz Puchała.

Gebhardt Stahl uznawana jest w branży stalowej w Europie i wielu krajach świata. Najważniejszym celem jest zadowolenie klienta i jakość wykonania usług. Dynamiczny rozwój doskonale oddaje motto firmy „Każdego dnia wychodź poza swoją rutynę, ucząc się nowych umiejętności”.

1