Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Gala HFO w Kleszczowie: Boom Boom broni tytułu mistrza świata

Data publikacji: 2020-09-10

Za nami kolejna widowiskowa impreza sportowa, a wraz z nią niesamowite emocje i niezastąpione wrażenia. W sobotę odbyła się Gala HFO w Kleszczowie, w której stoczono 10 pojedynków. Entuzjaści sportów walki mogli śledzić zmagania zawodników na żywo w TVP Sport. Jedną z osób wręczających nagrodę był Piotr Nowak, właściciel przedsiębiorstwa Nitus.

Mistrz pozostaje mistrzem

Wszyscy zwolennicy w napięciu wyczekiwali kluczowej walki wieczoru, w której Łukasz Pławecki bronił pasa mistrza świata ISKA, podejmując rękawicę rzuconą przez Michalisa Manolego. Walka okazała się prawdziwym wyzwaniem i szczególnie wyrównanym starciem.
Zawodnik z Cypru przez pięć rund wykorzystywał w głównej mierze kopnięcia oraz kolana w zwarciu. Pławecki musiał poszukać skutecznego sposobu na dotarcie do przeciwnika, co okazało się wyjątkowo trudne. W tym celu posiłkował się ciosami sierpowymi w półdystansie oraz niskimi kopnięciami. Całość zmagań łagodniej znosił zawodnik z małopolski, co w efekcie pozwoliło obronić pas mistrza świata przez jednogłośną decyzję sędziów. Jedną z osób wręczających nagrodę mistrzowi był Piotr Nowak, właściciel firmy Nitus, która od wielu lat wspiera zawodników w sportowych zmaganiach.

Paweł Orzeł, dyrektor firmy Nitus.:

Z dumą oglądaliśmy zmagania sportowców jako jeden ze sponsorów. Zarówno zawodnikom, jak i organizatorom należą się ogromne brawa za stworzenie spektakularnego widowiska. Kierujemy słowa uznania zwłaszcza w kierunku Łukasza Pławeckiego za obronę pasa mistrza świata w pięknym stylu, ale także wszystkim pozostałym zawodnikom.

Efektowne pojedynki karty głównej

Każda ze stoczonych walk przyniosła widzom mocne wrażenia. Niejeden sympatyk wstrzymał oddech na pojedynku Patryka Radonia, który pokazał swoje popisowe „bandyckie tango” i bezdyskusyjnie pokonał Michala Kosika. Już w drugiej rundzie sprowadził przeciwnika do parteru po mistrzowskim ciosie prostym, a przy trzecim liczeniu sędzia przerwał walkę, czyniąc zawodnika z Łodzi zwycięzcą nad zamroczonym Słowakiem.
W konfrontacji zawodników wagi najcięższej mogliśmy zobaczyć wielokrotnego mistrza Polski Michała Bławdziewicza oraz Tomasza Janiszewskiego, zawodnika MMA. Z uwagi na doświadczenia obu zawodników większość osób znała wynik starcia, zanim rozpoczęła się walka. Wbrew oczekiwaniom znaczącej przewagi nad Janiszewskim, walka przebiegała dosyć spokojnie i niepozornie. Obaj zawodnicy przetrwali do końca starcia, a sędziowie ogłosili zwycięzcą Bławdziewicza.
W pozostałych walkach Robert Krasoń pokonał Wiktora Waszczuka, prezentując widowiskowy knockdown i został ogłoszony zwycięzcą przez decyzję sędziów. Michał Benben wysokim kopnięciem znokautował Marcina Koniecznego ciosem prosto w szczękę. Natomiast Maciej Zembik zwyciężył nad Ivo Hatalą, a Szymon Obroślak nad Damianem Rollem w dwóch szybkich i zarazem mocnych pojedynkach wagi lekkiej.

Półzawodowe pojedynki

Emocji nie zabrakło także podczas walk karty wstępnej. W pojedynku dziewcząt Martyna Kot pokonała Julię Tomczyńską w półzawodowej walce. W konfrontacji Kacpra Glinickiego z Marcinem Krokiem początkowo ten drugi reprezentował się lepiej od przeciwnika, jednak w efekcie im bliżej końca walki, tym Glinicki coraz częściej pokazywał charakter, ostatecznie odnosząc zwycięstwo. W walce najmłodszych kickbokserów Miłosz Dąbrawa zremisował z Szymonem Sochą. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom, indywidualny styl i waleczny charakter na ringu.

Informacje w pigułce

Wyniki:
• Łukasz Pławecki pok. Michalis Manoli przez decyzję (50:45, 50:47, 50:48) – walka w obronie pasa Mistrza Świata ISKA
• Michał Bławdziewicz pok. Tomasz Janiszewski przez decyzję
• Patryk Radoń pok. Michal Kosik przez TKO 2R (3 liczenia w rundzie)
• Robert Krasoń pok. Wiktor Waszczuk przez decyzję
• Michał Benben pok. Marcin Konieczny przez KO 2R (wysokie kopnięcie)
• Maciej Zembik pok. Ivo Hatala przez decyzję
• Szymon Obroślak pok. Damian Roll przez decyzję
Karta wstępna:
• Miłosz Dąbrowa zremisował z Szymon Socha
• Kacper Glinicki pok. Marcin Krok przez decyzję
• pro am: Martyna Kot pok. Julia Tomczyńska przez decyzję

1