Włączając się w ogólnoświatową walkę z koronawirusem, firma G-U Polska przekazała Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zestaw do dekontaminacji. Sprzęt trafił do jednostki zajmującej się walką ze skażeniem, m.in. na terenie wielospecjalistycznego szpitala miejskiego im. Józefa Strusia, który pełni obecnie funkcję szpitala zakaźnego.
Decydując się na przekazane tej darowizny, firma G-U Polska chciała zainspirować branżę, aby włączyła się aktywnie w działania na rzecz walki z koronawirusem. Nawet najmniejsze wsparcie, także jednostek, o których media na co dzień milczą, jest obecnie niezwykle ważne.
„Im więcej pojawi się tego typu inicjatyw, tym lepsza będzie sytuacja służb ratowniczych w kraju. Pamiętajmy, że na froncie walki z koronawirusem nie stoi wyłącznie personel medyczny, choć on jest bohaterem dzisiejszych czasów, ale także pozostałe służby. Zdecydowaliśmy się wesprzeć Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą numer 6, która zajmuje się usuwaniem zanieczyszczeń i skażeń zagrażających życiu” – wyjaśnia Michał Dudziak, Prezes Zarządu G-U Polska.
Firma zdecydowała się przekazać Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu darowiznę w postaci zestawu do dekontaminacji. W skład KM PSP w Poznaniu wchodzi Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza numer 6, która tworzy Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Poznań 6”. Grupa ta zajmuje się zwalczaniem zagrożeń z dziedziny chemii, ekologii oraz biologii. Podczas działań grupy istotną rolę odgrywa właśnie dekontaminacja, która na celu ma usunięcie i likwidację zanieczyszczeń powodujących skażenia chemiczne, biologiczne lub radiologiczne – ze środowiska naturalnego, z mienia oraz z powierzchni ciała.
Na czym polega praca Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Poznań 6” wyjaśnia poniższy film, zrealizowany w wielospecjalistycznym szpitalu miejskim im. Józefa Strusia, aktualnie przekształconym na szpital zakaźny: