W Tajpej na Tajwanie aktualnie jest budowany atrakcyjny obiekt architektoniczny. Obiekt będzie służył jako kościół chrześcijański i centrum kongresowe. Nad tarasem, nowoczesną budowlę zdobi niebanalna konstrukcja imitującą chmury. Elewacja pokryta została białymi płytkami, które zamocowane zostały za pomocą około 42 000 kotew fischer.
Tajwan to tygiel, w którym mieszają się różne kultury i religie, m. in.: taoizm, buddyzm, chrześcijaństwo, islam czy judaizm. Różnice religijne są ogromne, nawet w ramach tych samych rodzin. Wolność wyznania jest zagwarantowana zapisem w konstytucji. Nowe miejsce kultu i centrum kongresowe zostało zbudowane w Da Zhi, w dzielnicy Zhongshan. Obiekt zajmuje powierzchnię ponad 20 000 m2 i jest przykładem imponującej oraz nowoczesnej architektury, zaprojektowanej przez HCW Architects & Associates z Taipei.
Około 42 000 kotew panelowych fischer FZP II Zykon w wariancie 11 x 12 M6 / 18 Carbon zapewnia bezpieczne mocowanie wentylowanej fasady pokrytej płytkami Dekton hiszpańskiego producenta Cosentino. Budowa nowoczesnej fasady budynku zakończyła się sukcesem w latach 2018-2020. „Nasze rozwiązanie w zakresie mocowania przekonało klienta wysoką nośnością i trwałym bezpieczeństwem. Kolejnym decydującym czynnikiem zaangażowania w projekt było profesjonalne doradztwo i wsparcie udzielone klientowi przez naszego tajwańskiego importera, firmę Fuhau Engineering Corporation Ltd.”- podkreśla Ralf Weber, kierownik ds. systemów elewacyjnych w fischer. „Firma fischer ściśle współpracuje ze swoim partnerem na Tajwanie od 2001 roku. Fuhau Engineering Corporation Ltd. oferuje wysokiej jakości usługi specjalistyczne.”
„Wraz z grupą przedsiębiorstw fischer, z sukcesem zrealizowaliśmy już wiele projektów budowlanych na Tajwanie. Marka fischer prezentuje wysoką jakość i niezawodność, co ułatwia pozyskiwanie lokalnych projektów. Doceniam również międzynarodowe perspektywy i wsparcie techniczne partnera.” – mówi Andrew Chiang – dyrektor zarządzający Fuhau Engineering Corporation Ltd.
Kotwy fischer FZP II mocują panele Dekton o wymiarach 900 x 1550 x 20 mm wraz z lokalnie produkowaną podkonstrukcją elewacji do konstrukcji nośnej wentylowanej fasady nowego kościoła w Tajpej. Materiał okładzinowy jest wykonany ze szkła, ceramiki i kwarcu przy użyciu zaawansowanej technologii. Wysoce odporny na promienie UV, wahania temperatury, zabrudzenia, zarysowania i inne formy zużycia. „Dekton oferuje montaż bez fug”- podkreśla Ralf Weber. „Dzięki użyciu ukrytych podciętych kotew fischer, panele można łączyć w monolityczny i harmonijny sposób. Niewidoczne mocowania dają wyraźną przewagę w porównaniu z mocowaniami krawędziowymi”. fischer FZP II zapewnia mocowanie kształtowe bez rozprężania w stożkowo podciętym otworze. Technologia ta pozwala projektantom i specjalistom ds. konstrukcji elewacji w pełni wykorzystać techniczne właściwości materiału, dzięki czemu uzyskuje się mniejsze momenty zginające płyty i wyższą nośność.
„Zoptymalizowany system statyczny i zwiększona siła wydmuchiwania pozwalają na stosowanie paneli o większych rozmiarach o tej samej grubości w porównaniu z mocowaniami krawędziowymi w projektach na całym świecie. Ewentualnie, cieńsze i lżejsze panele mogą być używane w tym samym formacie. Są proste w instalacji, co skraca czas budowy i zmniejsza koszty projektu.” – wyjaśnia Ralf Weber.
Fasada nowego kościoła w Tajpej ma oryginalny i nowoczesny wygląd, do którego znaczący wkład wniosły podcinające mocowania fischer. Profesjonalne zakotwiczenie zapewnia trwałe bezpieczeństwo i długowieczność konstrukcji, jednocześnie zmniejszając koszty konserwacji.