Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

ELUMATEC otwiera nowe Infocenter w Mühlacker

Data publikacji: 2022-05-27

Wiodący na świecie producent i dostawca maszyn do obróbki profili aluminiowych, PCW i stalowych otworzył nowe centrum doskonałości, jedyne w swoim rodzaju w branży, oferujące szeroką gamę możliwości prezentacji, szkoleń i testowania produktów elumatec.

elumatec_AG_infocenter_Aussenansicht

W maju 2022 roku, elumatec AG otworzyła drzwi swojego nowego centrum informacyjnego, początkowo bez wielkich fanfar z powodu pandemii. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zakończono prace nas nowoczesnym centrum pokazowym niedaleko siedziby firmy w Mühlacker. Centralnym punktem flagowej lokalizacji jest hala o powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych, w której prezentowany jest pełny asortyment produktów elumatec. Biura, sale konferencyjne i inne obiekty są również częścią całkowicie przeprojektowanego kompleksu budynków, który w przyszłości będzie dostępny do różnych celów, zarówno dla klientów z całego świata, jak i dla pracowników elumatec, m.in. w celu prezentacji sprzedażowych dla Klientów.

“Nowe Infocenter to dla nas olbrzymia inwestycja – pod wieloma względami”, mówi Paolo F. Bianchi, CEO elumatec AG.

“Od pewnego czasu naszym celem w globalnej Grupie elumatec jest wdrożenie wysoce profesjonalnej koncepcji prezentacji naszego asortymentu, szkolenia personelu i rozwoju produktów. Otwierając nowe centrum informacyjne tutaj w Mühlacker, osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w zakresie najnowocześniejszej jakości i technologii. Nasze filie w Ameryce Północnej w South Bend w stanie Indiana oraz w Chinach w Szanghaju już otworzyły centra doskonałości, a teraz zainaugurowaliśmy trzecie centrum informacyjne elumatec w postaci tego flagowego obiektu w naszej niemieckiej centrali”, kontynuuje Bianchi.

Chris Nicholls, dyrektor ds. sprzedaży w elumatec AG I tym samym odpowiedzialny za globalną sprzedaż, dodaje:

“Bardzo ściśle współpracujemy z naszymi Klientami, a z ich opinii wiemy, że wymagania rynków, potrzeby indywidualnych użytkowników oraz wyzwania każdej branży stają się coraz bardziej wyspecjalizowane i coraz bardziej złożone. To sprawia, że tym ważniejsze jest, abyśmy byli elastyczni, aby prezentować naszą pełną gamę produktów przez całą dobę w zaprojektowanym do tego celu środowisku, a także przeprowadzać specyficzne i dostosowane testy, szkolenia i instruktaże dla i z naszymi Klientami. Dla nas w elumatec AG ta interakcja z Klientami jest siłą napędową ciągłego rozwoju naszych produktów i ma kluczowe znaczenie dla wspólnego sukcesu. Dlatego to infocentrum to przede wszystkim inwestycja dla naszych Klientów.”

elumatec_AG_infocenter_Overview_DSC0263_CMYK

W ponad 90-letniej historii, firma elumatec z rzemieślniczego zakładu przekształciła się w globalne przedsiębiorstwo. Od 2014 roku grupa elumatec jest częścią włoskiego holdingu Voilàp, który nie tylko zatwierdził niezbędną inwestycję w infocentrum, ale także zakup wynajętych wcześniej budynków administracyjno-produkcyjnych w swojej siedzibie – to wyraźny dowód zaangażowania firmy matki w zakład produkcyjny w Mühlacker w Niemczech.

Dnia 13 maja 2022 roku nowo otwarte Infocenter odwiedziła grupa Klientów z Polski. Dla Klientów przygotowano prezentację całej gamy maszyn przeznaczonych do obróbki profili aluminiowych, jak i PCW. Klienci mieli okazje zobaczyć wybrane maszyny w akcji i przekonać się o szybkości i precyzji pracy maszyn elumatec. Dodatkowym uzupełnieniem prezentacji był wirtualny podgląd parametrów maszyn przy pomocy oprogramowania eluCloud. Klienci zwracali uwagę na ilość gromadzonych informacji oraz ich jakość. Niejednokrotnie pojawiały się głosy, że tego typu narzędzia ułatwiają zarządzanie produkcją oraz pozwalają znacznie zwiększyć wydajność maszyn, dzięki właściwemu określeniu poziomy ich wykorzystania.

elumatec_AG_infocenter_someco_CMYK_DSC0269

Dodatkowo oprócz znanej gamy produktów, w nowo otwartym centrum informacyjny zaprezentowano również trzy nowe rozwiązania w sektorze CNC, centra obróbcze profili – SBZ 118, SBZ 125/85 (dostępne od I kwartału 2023 r.) i SBZ 155 (dostępne od I kwartału 2023 r.), a także asortyment nowej marki PVC Grupy Voilàp, Someco.

1