Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

e-Klamka okienna ConnectHome działa bez baterii

Data publikacji: 2021-04-29

e-Klamka okienna ConnectHome rozszerza ofertę mechatronicznych produktów HOPPE o kolejną elektroniczną klamkę na bazie neutralnej dla klimatu koncepcji Energy Harvesting. e-Klamka okienna działa bez udziału baterii – poruszenie jej generuje energię wystarczającą do wysłania sygnału radiowego.

  • Sygnał radiowy generowany bez baterii w koncepcji Energy Harvesting
  • Nieskomplikowane podłączenie do systemów Smart Home i Smart Building
  • Idealny model podstawowy dla aplikacji Smart Home

Sygnał radiowy jest niezawodnie przesyłany za pomocą protokołu radiowego EnOcean – w sposób przyjazny dla środowiska, zrównoważony i oszczędny, bez konieczności uciążliwej wymiany baterii lub nieprzewidzianych awarii.

Ważny przekaźnik informacji

Ruch e-Klamką okienną ConnectHome powoduje wysłanie do systemu Smart Home sygnału radiowego z informacją oz mianie pozycji klamki, który następnie wykorzystuje te informacje do zainicjowania zaprogramowanych procesów w domu lub mieszkaniu. W zależności od konfiguracji umożliwia to bardziej energooszczędne i komfortowe sterowanie np. systemami ogrzewania, zaciemnienia i klimatyzacji: Na przykład ogrzewanie może być ustawione na automatyczne wyłączanie się, gdy dom jest wietrzony. e-Klamka okienna ConnectHome zgłasza otwarcie i zamknięcie klamki (klamki w pozycji uchylnej są również zgłaszane jako otwarte), dzięki czemu można łatwo przeprowadzić konfigurację poszczególnych scenariuszy.

Energooszczędny przełącznik radiowy firmy ZF

Do przekazywania pozycji klamki bez udziału baterii firma HOPPE stosuje energooszczędny przełącznik radiowy firmy ZF Friedrichshafen AG, wiodącego dostawcy rozwiązań Energy Harvesting. Moduł składa się z monostabilnego generatora i płytki drukowanej. Generator, główny element, działa na zasadzie indukcji, tzn. wymagana energia iskry jest generowana wyłącznie poprzez mechaniczny ruch klamki przez wbudowany przełącznik radiowy.

Prosta integracja z systemami Smart Home

Uruchomienie e-Klamki okiennej trwa zaledwie kilka minut: najpierw należy ją dodać w systemie zgodnie z wymogami producenta, a następnie zintegrować jako nowy komponent. e-Klamka okienna ConnectHome nadaje się do wszystkich systemów, które mogą przetwarzać protokół radiowy EnOcean, np. Wibutler, Somfy, Homee, mediola.

Idealny model podstawowy

Dzięki zgrabnej, delikatnej rozecie i dwóm atrakcyjnym kształtom e-Klamki ConnectHome doskonale dopasowują się do systemu Smart Home. Dostępne są modele klamek z serii Tôkyô i New York, które są jednymi z najpopularniejszych modeli klamek okiennych firmy HOPPE. Atrakcyjna cena zapewnia również, że zastosowanie e-Klamek do systemu Smart Home jest przystępną cenowo inwestycją.

1