Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

DECEUNINCK uzyskał pierwszą certyfikację RecyClass

Data publikacji: 2025-06-26

Deceuninck z dumą ogłasza uzyskanie pierwszego w swojej historii certyfikatu RecyClass za wykorzystanie recyklatu PVC, co stanowi istotny kamień milowy w konsekwentnej realizacji strategii zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Certyfikat został przyznany w ramach Recycled Plastics Traceability Audit Scheme (moduł ogólny i Moduł I, wymagania Loop) i potwierdza fizyczną identyfikowalność oraz pochodzenie materiałów z recyklingu wykorzystywanych w procesach ekstruzji Deceuninck w Belgii, Francji i Polsce.

Deceuninck uzyskał certyfikację RecyClass za wykorzystanie recyklatu PVC i odnowił certyfikat VinylPlus® Product Label

Dodatkowo, zakład recyklingu Deceuninck uzyskał certyfikat RecyClass Recycling Process Certification (moduł ogólny i Moduł D, wymagania dotyczące PVC), co dodatkowo potwierdza solidność stosowanych przez firmę procesów recyklingu.

Oba certyfikaty są zgodne z europejską normą EN 15343:2007 i opierają się na modelu kontrolowanego łańcucha dostaw (controlled blending chain of custody) zgodnym z ISO 22095:2020.

Certyfikaty umożliwiają Deceuninck udostępnianie klientom szczegółowych, niezależnie zweryfikowanych danych na temat udziału materiałów z recyklingu pokonsumenckiego i poprodukcyjnego w certyfikowanych produktach. Informacje te będą zintegrowane z narzędziem Deceuninck Project Planner, dostarczając cennych danych producentom stolarki, montażystom i architektom.

„Te certyfikaty to dowód naszego zaangażowania w transparentność i identyfikowalność procesów recyklingu oraz wykorzystania recyklatu PVC.” – powiedziała Celine De Waele, Manager ds. Zrównoważonego Rozwoju w Deceuninck. „Potwierdzają one spójność naszych wewnętrznych procesów i zgodność z ograniczeniami REACH dotyczącymi stosowania ołowiu w PVC.”

Deceuninck potwierdził także swoje długofalowe cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, odnawiając w październiku 2024 roku certyfikat VinylPlus® Product Label. Certyfikat ten został przyznany produktom z kategorii stolarki otworowej i systemom Twinson produkowanym w Belgii, Francji, Polsce i Wielkiej Brytanii. Oficjalne wręczenie odbyło się podczas VinylPlus Sustainability Conference w dniu 22 maja 2025 roku. Etykieta VinylPlus® Product Label wyróżnia firmy zaangażowane w zrównoważony rozwój w sektorze budowlanym opartym na PVC.