Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Deceuninck Poland kolejny raz z tytułem IRBS

Data publikacji: 2020-03-12

Deceuninck Poland znalazł się w gronie laureatów V edycji programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2020 za swoją pionierską koncepcję iCOR. W tym roku Kapituła wyróżniła 19 rozwiązań w branży. Podczas uroczystej gali, odbywającej się w trakcie 28. Konwentu Stolarki (27-28 lutego br.) w Gniewie wyróżnienie dla firmy odebrał Grzegorz Federowicz, Dyrektor Sprzedaży w Deceuninck Poland.

Już po raz piąty podczas Konwentu Stolarki ogłoszono wyniki programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki, który wyróżnia produkty i rozwiązania innowacyjne, nadążające, a nawet wyprzedzające trendy na rynku stolarki okiennej. W gronie laureatów programu po raz kolejny znalazła się firma Deceuninck, która stawia na innowacyjność i widzi w branży stolarki zarówno potrzebę, jak i potencjał dla takich rozwiązań. Wyrazem tego jest koncepcja iCOR, czyli pierwszy uniwersalny rdzeń przekroju dla różnych profili okiennych. Technologia ta została po raz pierwszy zastosowana w znanej już na rynku serii Elegant, a już wkrótce platforma ta będzie stanowiła bazę dla wszystkich kolejnych profili oferowanych przez Deceuninck, różniących się kształtem i głębokością zabudowy. Uniwersalność rdzenia iCOR pozwoli na połączenie każdego typu ramy z dowolną serią skrzydła (skrzydło zlicowane bądź proste, wzmocnione włóknem szklanym czy wypełnieniem termicznym).

Proponowanie klientom innowacyjnych rozwiązań, które wspierają nasz wspólny biznes i dają nowe możliwości do rozwoju, to jeden z naszych najważniejszych celów. Platforma iCOR wnosi wiele korzyści dla producentów okien, m.in. możliwość personalizacji oferty, pozwalającej wyróżnić się na rynku, optymalizacji stanów magazynowych, dzięki opcji wykorzystania tych samych skrzydeł dla różnych głębokości zabudowy ramy, czy znaczącą redukcję złożoności produkcji w połączeniu z wyjątkową możliwością w zakresie stosowania uszczelnienia środkowego. To rozwiązanie stanowi innowację technologiczną w tej branży. Dlatego bardzo cieszymy się z tytułu laureata w programie Innowacyjnych Rozwiązań Branży Stolarki. Takie programy jak IRBS utwierdzają nas w przekonaniu, że ciągły rozwój oferty ukierunkowanej na innowacje jest niezbędny – powiedział Grzegorz Federowicz, Dyrektor Sprzedaży w Deceuninck Poland.

Dwudniowe wydarzenie, jakim jest Konwent Stolarki w Gniewie, to okazja do spotkania się i wymiany doświadczeń między przedstawicielami i ekspertami powiązanymi z branżą stolarki okiennej oraz architektury. Podczas eventu zorganizowano Debatę Stolarki z udziałem producentów i dilerów. Swoją prezentację miały nowe produkty, które dopiero wchodzą na rynek – była to świetna okazja do zapoznania się z nimi, jak i nawiązania nowych kontaktów.

1