Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

DECEUNINCK: Nowoczesne przedszkola w Opolu z tarasami Twinson

Data publikacji: 2023-11-17

Powstałe na przestrzeni niecałego roku nowe przedszkola w Opolu wyróżniają się odpowiednio przemyślanymi rozwiązaniami architektonicznymi. Charakteryzuje je prostota formy, ekologiczna i inkluzywna funkcjonalność, a także dobranie materiałów pod kątem bezpieczeństwa czy odporności na intensywne użytkowanie.

Uwagę przykuwają tarasy oraz zewnętrzne siedziska i ławki z unikalnego materiału kompozytowego Twinson, którego producentem jest firma Deceuninck.

Bliźniacze przedszkola nr 63 oraz 64 w Opolu zaprojektowane zostały przez pracownię Architop jako budynki parterowe z obszernymi tarasami dostosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Oba obiekty powstały w duchu zrównoważonego budownictwa (odzysk energii z ziemi, fotowoltaika, magazyny energii), w co wpisało się także zastosowanie desek tarasowych marki Twinson podnoszących ocenę budynków w procesie certyfikacji LEED i BREEAM poprzez spełnianie szeregu wymagań formalnych dot. wpływu produktu na środowisko.

Właściwości użytkowe materiału kompozytowego Twinson sprawiają, że tarasy są bezpieczne do intensywnego użytkowania przez najmłodszych. Cechuje je antypoślizgowa (PTV ≥69) i ognioodporna (klasa reakcji na ogień Bfl s1) powierzchnia oraz fakt, że w odróżnieniu od desek drewnianych, nie pękają ani nie generują ryzyka wystąpienia drzazg, a ich bezpieczeństwo potwierdzone jest m.in. certyfikatem na brak lotnych związków organicznych VOC czy atestem PZH.

Tarasy w obu projektach wykończone są w nowatorskim systemie Twinson Essential XL (9335). Ponadstandardowa szerokość (18 cm) oraz głębokie ryflowanie desek nadają im ciekawą estetykę, dzięki innemu niż zwykle układaniu się światła.

Cieszymy się, że systemy tarasowe Twinson będą towarzyszyć nauce i zabawie opolskich dzieci. Nasz materiał kompozytowy gwarantuje bezwarunkowe bezpieczeństwo, co ma szczególne znaczenie, gdy głównymi użytkownikami są najmłodsi. Jesteśmy przekonani, że dzięki wyjątkowym parametrom technicznym, deski staną na wysokości zadania i będą służyły przez długie lata. Wielkość tarasów i fakt, że materiał kompozytowy pozostaje przyjemny i bezpieczny w dotyku, pozwolą na prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu w słoneczne dni. Zastosowany naturalny kolor desek (orzech włoski) sprawia, że obiekty zgrabnie wpisały się w otaczającą je przestrzeń. Mamy nadzieję, że zajęcia edukacyjne na tych tarasach będą czystą przyjemnością – mówi Sławomir Komorowski, Sales Manager w Deceuninck Poland.

Przedszkola otacza duży ogród wyposażony w liczne sprzęty dla dzieci oraz miejsca odpoczynku. Wykonanie okrągłych siedzisk wymagało precyzji od ekipy wykonawczej pracującej pod nadzorem dystrybutora Twinson, firmy OWA-DEKOR. Montaż tak nietypowych ławek był możliwy dzięki zastosowaniu deski pełnej Twinson Character Massive, która pozwala na wykonanie aranżacji łukowych bez konieczności wykończenia krawędzi.

Mamy ogromne doświadczenie i dbamy o to, aby nasza oferta składała się z produktów maksymalnie odpowiadających zróżnicowanym potrzebom klientów oraz wymagającym projektom. Dystrybucją i montażem Tarasów Twinson zajmujemy się już 17 lat. Możliwości wykonawcze z tym systemem są prawie nieograniczone. Sprawdzają się nie tylko w standardowych projektach, ale także w elementach o trudniejszych, nieregularnych kształtach, jak właśnie w przypadku siedzisk przy nowych przedszkolach w Opolu. To był bardzo ciekawy i przyjemny projekt i cieszymy się, że będzie służył przez kolejne lata swoim małym użytkownikom – zaznacza Ryszard Korpalski, właściciel firmy OWA-DEKOR.

Placówki edukacyjne zlokalizowane na Zaodrzu i osiedlu Malinka to pokaźna inwestycja – koszt ich powstania wyniósł ponad 20 mln złotych. Może uczęszczać do nich łącznie około 250 dzieci. Przyjazne środowisku i energooszczędne, wpisują się w najnowsze trendy w zakresie projektowania oraz uważane są za jedne z najnowocześniejszych placówek integracyjno-przedszkolnych w regionie.

1