Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

DAKO docenione na targach FIT Show w Wielkiej Brytanii

Data publikacji: 2023-05-29

Zorganizowane już po raz 10 w Birmingham, targi FIT Show to jedno z największych wydarzeń branży budowlanej dla klientów biznesowych w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Udział w odbywających się w tym roku, w dniach 23 – 25 maja targach, po raz kolejny dał marce DAKO możliwość zaprezentowania najnowszej oferty okien, rolet, drzwi i bram garażowych na lokalnym rynku.  

Przestrzeń dla profesjonalistów

Tegoroczna edycja targów FIT Show, jak co roku przyciągnęła tysiące gości – przedstawicieli branży budowlanej z Wielkiej Brytanii i Irlandii, poszukujących rozwiązań i kontaktów, które będą wsparciem w rozwoju biznesu. Różnorodność oferty zaprezentowana przez blisko 200 wystawców sprawiła, że wydarzenie, jak co roku, zostało docenione zarówno przez architektów, właścicieli firm budowlanych, deweloperów, a także sprzedawców i dystrybutorów produktów budowlanych na terenie Wysp Brytyjskich. Bardzo dużym zainteresowaniem brytyjskiego i irlandzkiego rynku budowlanego cieszyła się oferta marki DAKO – polskiego producenta okien i drzwi z drewna, PVC i aluminium, a także osłon okiennych i bram garażowych.

Nowoczesność i klasyka w designie stolarki

Tworząc targową prezentację produktów, marka DAKO skupiła się na dostosowaniu jej pod preferencje brytyjskich klientów poszukujących zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego designu w stolarce otworowej. Przygotowana w modnym, granatowym kolorze, kompleksowa oferta produktów z serii HarmonyLine wzbudziła duże zainteresowanie gości, którzy docenili spójny i minimalistyczny styl wszystkich zaprezentowanych elementów stolarki. Dzięki wykorzystaniu złotych dodatków – pochwytu w drzwiach zewnętrznych oraz dekorów na bramie garażowej, podkreślony został prestiżowy charakter serii. Natomiast dla zwiedzających, zainteresowanych połączeniem klasycznego wyglądu stolarki z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, DAKO przygotowało drewniane drzwi wejściowe w charakterystycznym, ciemnoczerwonym kolorze. Model YVOIRE, bo o nim mowa zachwycał nie tylko swoim wyglądem, ale także wyjątkowymi możliwościami konstrukcyjnymi oraz wysokimi parametrami izolacji termicznej i akustycznej.

Szansa na dalszy rozwój

Targi FIT Show od lat cieszą się wyjątkową popularnością wśród przedstawicieli branży budowlanej z Wielkiej Brytanii i Irlandii, co bezpośrednio przełożyło się na możliwość stworzenia nowych i zacieśnienia obecnych relacji biznesowych. Kompleksowość oferty produktów i usług dostarczanych przez DAKO, zagwarantuje polskiej marce dużą konkurencyjność na lokalnym rynku. Jak relacjonuje Jolanta Nowak, Dyrektor Sprzedaży Wielkiej Brytanii i Irlandii: „To były bardzo intensywne, ale także bardzo satysfakcjonujące dni dla ekipy DAKO. Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie naszymi produktami na rynku w Wielkiej Brytanii i Irlandii, co oczywiście niezwykle nas cieszy! Rozmowy z klientami czy specjalistami z branży są dla nas niezmiennie ogromną inspiracją oraz motywacją do działania.”

Pozyskane w trakcie targów FIT Show kontakty to doskonała możliwość dalszego zwiększania liczby punktów sprzedaży stolarki DAKO w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Konsekwencją tych działań  jest  ciągły rozwój sprzedaży zagranicznej marki, której obecny wolumen wynosi już ponad 70% ogólnej sprzedaży marki.

1