Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

DAKO: Ciekawa alternatywa dla hoteli – case study z Francji

Data publikacji: 2024-10-15

Budownictwo ekologiczne oparte na zrównoważonych, recyklingowanych materiałach cieszy się coraz większą popularnością. Trend wynika m.in. z rosnącego zapotrzebowania na szybkie, efektywne i zrównoważone rozwiązania budowlane, generujące oszczędność czasu, kosztów, a także zapewniające elastyczność projektowania.

Jak to wygląda w praktyce?

DAKO jako producent okien, na terenie Francji współpracuje z firmą ARKEGREEN, która projektuje ekologiczne domki, głównie dla branży hotelarskiej. Ich projekty są bardzo ciekawe. Mają kształt przypominający kapsuły i są małymi, (powierzchnia od ok. 16 do 63 mkw.) dobrze izolowanymi budynkami, w których znajdują się wszystkie potrzebne w domu pomieszczania – od kuchni przez łazienkę, po pokoje gościnne. Obiekty są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także i opłacalne. Ich konstrukcja nie wymaga tradycyjnych materiałów budowlanych takich jak beton czy stal. Powstają ze zrównoważonych surowców pochodzenia biologicznego lub z materiałów recyklingowych.

Stolarka otworowa w budownictwie modułowym

Uzupełnienie konstrukcji stanowi stolarka otworowa. Firma ARKEGREEN stawia na okna PVC DAKO – DPQ-82, które charakteryzuje m.in. potrójny pakiet szybowy, w efekcie czego klient uzyskuje izolację termiczną i akustyczną na najwyższym poziomie. Poza walorami termoizolacyjnymi zapewniają maksymalne bezpieczeństwo dzięki zaczepom i grzybkom antywłamaniowym. Parametry tych okien doskonale wpisują się w ideę ekologii, energooszczędności i zrównoważonego budownictwa, która przyświeca tej firmie.

Wybór okien DAKO przez takiego klienta potwierdza jakość produktu i udowadnia, że spełnia on wymagania i oczekiwania związane ze zrównoważonym budownictwem.

Skąd pomysł na takie rozwiązania?

Firma skoncentrowała się na tworzeniu energooszczędnych przestrzeni, które równocześnie będą spełniać najnowsze standardy środowiskowe RE2020, co oznacza, że będą wymagać minimalnej ilości energii do ogrzewania i chłodzenia. Ekologiczne kapsuły są głównie przeznaczane na wynajem i mają być swego rodzaju alternatywą dla hoteli. Ich kolejną zaletą jest fakt, że można je wybudować właściwie wszędzie, odpowiadając tym samym na rosnące potrzeby klientów poszukujących odpoczynku na łonie natury, z dala od hałasu dużych miast.

To nowoczesny koncept, który wzbudza duże zainteresowanie, a jego największym atutem, cenionym przez klientów, jest ekologiczny charakter i harmonijne współgranie z naturą.