Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ciepły montaż, czyli montaż okien w warstwie ocieplenia

Data publikacji: 2020-03-19

Energooszczędność jest kluczowym słowem przy wyborze okien i drzwi do domu. Wybierając stolarkę z określonymi parametrami termoizolacyjnymi musimy mieć pewność, że zostanie ona odpowiednio zamontowana. Jedną z metod stosowanych przez najlepsze ekipy montażowe jest montaż warstwowy, nazywany również ciepłym. Jakie są jego główne zalety?

Szczelność i izolacja

Najważniejszym elementem wpływającym na energooszczędność domu jest szczelne połączenie okna z murem. Bez tego nawet najcieplejszy profil nie będzie mógł spełniać swoich funkcji, a dodatkowo będzie on narażony na wilgoć i utratę swych wartości termoizolacyjnych.

Główna różnica pomiędzy standardowym montażem, a montażem warstwowym polega na sposobie uszczelniania przestrzeni pomiędzy ramą ościeżnicy okna, a murem konstrukcyjnym budynku.

Ciepły montaż zapewnia doskonałe uszczelnienie warstwy po obu stronach złączy okiennych, a dzięki trzem warstwom uszczelniającym zabezpieczy dom przed utratą energii, wilgocią oraz powstawaniem mostków termicznych.

Warstwy ciepła

Skuteczność ciepłego montażu jest możliwa dzięki zastosowaniu trzech warstw, w której każda z nich pełni bardzo ważną rolę.

Warstwa wewnętrzna zaopatrzona w paroszczelną taśmę okienną ochrania pianę montażową przed parą wodną dostającą się do szczeliny pomiędzy oknem, a murem.

Warstwa środkowa odpowiada za izolację termiczną i wypełnia przestrzeń pomiędzy ścianą, a ramą okna.

Ostatnia warstwa – zewnętrzna odpowiada za odpowiednią cyrkulację powietrza i redukcję wilgoci, dzięki zastosowaniu specjalnych taśm paroprzepuszczalnych.

Poprawnie przeprowadzony montaż trzech warstw w oczywisty sposób wpłynie na podwyższenie wartości termoizolacyjnych, zredukuje straty ciepła, a przede wszystkim ograniczy wydatki związane z ogrzaniem pomieszczeń w okresie grzewczym.

Ciepły montaż jest szczególnie rekomendowany inwestorom przy budowie domów energooszczędnych i pasywnych.

Ciepły montaż wymaga najwyższej jakości oraz fachowości, więc przed podjęciem decyzji skonsultuj się z wykwalifikowanymi montażystami polecanymi przez najlepszych dystrybutorów stolarki.

Tekst na podstawie materiałów firmy Hensfort

1