Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

CAL: Ponad 60 tys. prawdziwych drzew

Data publikacji: 2022-04-22

W Nadleśnictwie Suwałki (Leśnictwo Płociczno) CAL posadzi, wraz z Zarządem i przyjaciółmi firmy, kolejne 10 tys. drzew. Patronat nad wydarzeniem objęli: Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Andrzej Nowak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

W poniedziałek (25 kwietnia) o godz. 8:00 rozpocznie się już piąta edycja akcji sadzenia lasu, którą od pięciu lat organizuje marka CAL prawdziwe drzwi. W wydarzeniu weźmie udział ponad 100 osób.

CAL z nawiązką zwraca drzewa, które będą służyć kolejnym pokoleniom produkując tlen, dając schronienie zwierzętom, stanowiąc miejsca spacerowe, a w swoim czasie – będąc surowcem dla kolejnych pokoleń.

CAL ponad 60 tys drzew

Szacuje się, że drewno ma ponad 30 tys. zastosowań. Jego liczne zalety czynią z niego uniwersalny materiał i jeden z najważniejszych surowców organicznych świata. Z drewna mamy nie tylko deski do krojenia, ale tez wielopiętrowe budynki biurowe i mieszkalne. A co najważniejsze – drewno, dzięki m.in. takim akcjom jak ta CAL, staje się surowcem odnawialnym. Jego masa przybywa przez kilkadziesiąt lat bez żadnych skutków ujemnych dla środowiska, za to z wieloma pozytywnymi.

Sylwia Ciszewska, CAL Odpowiedzialność. Cecha, którą kierujemy się od ponad 35 lat, doprowadziła nas także do jeszcze większej dbałości o nasze otoczenie i troski o przyszłe pokolenia. Dlatego już 5. raz sadzimy las. Dzięki współpracy z Miastem Suwałki i uprzejmości Lasów Państwowych, cały Zespół CAL może integrować się „po naszemu” – w naturze i przy pracy – tłumaczy Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL prawdziwe drzwi. I dodaje – Do akcji zapraszamy także dzieci i młodzież. Dzięki pracy nabierają nie tylko szacunku względem pracy fizycznej, ale też sentymentu do lasów, które nas otaczają. Wspólnie sadzimy drzewa, aby następne pokolenia mogły zażywać kąpieli leśnych czy po prostu zadbać o detoks od urządzeń elektronicznych.

Jak będzie wyglądał dzień?

  • 8:00 Wyjazd autobusu
  • 8:50 Instruktaż
  • 9:00 Sadzenie lasu
  • 14:00 Ognisko
  • 14:45 Powrót do miasta

Dzięki wspólnej pracy CAL zalesi około 2 hektary terenu. Każdego roku będzie sprawdzać jak rośnie – A z doświadczenia wiemy, że lasy sadzone rękoma Zespołu CAL i naszych Przyjaciół mają bardzo wysoki wskaźnik przyjęcia sadzonek i pięknie wzrastają – zaangażowanie w pracę i serce wkładane w sadzonki po prostu procentują! – dodaje Sylwia Ciszewska.

CAL przypomina w ten sposób, że warto wybierać produkty ekologiczne jak drzwi drewniane. Nasze codzienne wybory nie tylko chronią Matkę Naturę, ale też tworzą dobry, zdrowszy mikroklimat w domu. Dzień Ziemi każdy z nas może świętować cały rok.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio 5.