System Moreview od Yawal S.A. zadebiutował na światowym rynku stolarki otworowej zaledwie rok temu. Ten krótki okres wystarczył, aby produkt zyskał szerokie grono zwolenników, a na bazie Moreview powstało ponad 150 konstrukcji, które zostały zamontowane nie tylko w Polsce, ale i w innych europejskich krajach. Komfort i piękno oferowane przez Moreview doceniają zarówno architekci, producenci, jak i inwestorzy. Początek 2021 roku to dla firmy Yawal i systemu Moreview czas nowości, które idą w parze z systematycznym rozwojem światowego trendu wielkogabarytowych przeszkleń.
Swoboda kreowania przestrzeni
Jednym z nowych rozwiązań dostępnych w ramach systemu jest możliwość konstruowania narożników niesymetrycznych. W praktyce oznacza to swobodę łączenia różnych typów futryn pod kątem 90o. W ten sposób możliwe staje się tworzenie narożników stałych lub otwieranych o nierównej liczbie kwater na obu jego ramionach np. w konfiguracji futryny dwujezdniowej z czterojezdniową. Główną zaletą rozwiązania jest brak konieczności stosowania głębokiej zabudowy tam, gdzie nie wymaga tego projekt. Głębokość jest idealnie dopasowana do wymagań schematu konstrukcji narożnikowej.
Absolutny brak barier
Tegoroczna odsłona Moreview prezentuje rewolucyjne podejście do tematu progu w konstrukcjach przesuwnych. Futryna dolna oraz mechanizm jezdny wpuszczone są w posadzkę, dzięki czemu stają się całkowicie niewidoczne. Użytkownik widzi jedynie estetyczną, wąską szczelinę wynoszącą zaledwie 25 mm. Rozwiązanie szczelinowe daje swobodę aranżacji wnętrza pod względem doboru wykończenia podłóg. Wykorzystanie na posadzkach tego samego materiału wewnątrz i na zewnątrz budynku gwarantuje efekt całkowitego zatarcia granicy między przestrzeniami. Co więcej, zabudowa szczelinowa zapewnia doskonałą izolacyjność termiczną.
Automatyzacja procesu sterowania
Przesuw tak dużych i sięgających nawet 1200 kg skrzydeł wymaga stosowania automatów renomowanych producentów. W ramach Moreview dostępny jest mechanizm całkowicie ukryty w ramie Moreview dedykowany najbardziej wymagającym inwestorom, dla których kwestie estetyczne nie podlegają kompromisom. Rozwiązanie pozwala na sterowanie skrzydłami praktycznie we wszystkich konfiguracjach obejmujących również narożniki oraz układy wieloskrzydłowe. Dodatkowym wyposażeniem automatu jest system przeciążeniowy, który zatrzymuje skrzydło na przeszkodzie oraz pozwala na jego otwarcie/zamknięcie nawet w przypadku czasowego zaniku napięcia.
Drugą opcją jest rozwiązanie nawierzchniowe, w ramach którego belka automatu mocowana jest do górnej futryny konstrukcji drzwiowej od strony wewnętrznej. Opcja pomimo swojej widoczności cechuje się minimalizmem i niezwykłą estetyką. Użytkownik widzi jedynie niewielką listwę rewizyjną zapewniającą dostęp serwisowy. Automat nawierzchniowy dostępny jest w dwóch wariantach zapewniających przesuw jednego skrzydła lub dwóch skrzydeł rozsuwających się na boki.
Okno stałe w stylistyce Moreview
Do stosowanej dotychczas w ramach systemu futryny pojedynczej dodano demontowalną płetwę ułatwiającą montaż szyby zespolonej. W ten sposób uzyskano możliwość produkowania jednoskrzydłowych okien typu fix oraz narożników złożonych z dwóch elementów stałych. Rozwiązanie jest kompatybilne ze standardowymi futrynami, co jest szczególnie ważne przy projektowaniu konstrukcji załamywanych wielokrotnie pod różnymi kątami.
Ambasador Moreview
Równocześnie z wprowadzeniem nowości do systemu Yawal uruchomił program Ambasador Moreview, który ma na celu promocję dobrych praktyk związanych z poprawnym montażem oraz nowoczesnej architektury wyróżniającej się wielkogabarytowymi przeszkleniami i minimalizmem. Pierwszym Ambasadorem został Przemysław Ciechanowski, właściciel przedsiębiorstwa Ciechanowski Sp. z o.o., którego spółka oferuje kompleksowe usługi montażu stolarki okiennej, specjalizuje się w instalacji okien i drzwi aluminiowych oraz drzwi przesuwnych.