Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

ANWIS: Termoizolacyjne rolety – doskonały sposób na oszczędności!

Data publikacji: 2022-09-22

Szukasz sposobu na redukcję wydatków związanych z eksploatacją domu, szczególnie w obliczu zbliżającego się okresu grzewczego i rosnących cen? Niezależnie od tego, czy dopiero budujesz dom, czy też masz już zaaranżowane swoje cztery kąty, warto rozważyć montaż osłon zewnętrznych, które zapewnią ciepło, ciszę i bezpieczeństwo.

ANWIS -- Roleta Zewnetrzna -- Foto 001 (2222) --resize1200 (1)

Zaawansowane technologie – ekonomiczne rozwiązania

Wszystkie okna w mniejszym lub większym stopniu przepuszczają światło i powietrze. „Ucieka” przez nie 15–25% ciepła. Jeśli chcemy ograniczyć tę stratę, a jednocześnie zabezpieczyć się przed włamaniem i zadbać o swój portfel, warto postawić na nowoczesne rolety zewnętrzne. Pozwalają one zredukować utratę ciepła, ograniczając tym samym wydatki związane z opłatami za ogrzewanie.

Istotnym elementem rolet zewnętrznych jest zastosowany w nich pancerz, który – wypełniony pianką poliuretanową – stanowi skuteczną izo­lację termiczną i akustyczną domu. Po opusz­czeniu rolety pomiędzy oknem a pancerzem wytwarza się poduszka powietrzna, któ­ra zmniejsza poziom hałasu, a także poprawia parametry cieplne budynku. W praktyce przekłada się to na dwie korzy­ści: możliwość zaoszczędzenia w okresie grzewczym, a w upal­ne dni obniżenia temperatury wnętrza nawet o kilka stopni – tłumaczy Tomasz Włodarzewski z firmy ANWIS.

Nowoczesne rolety zewnętrzne to zaawansowane technologicznie produkty, które dopasowuje się do indywidualnych preferencji użytkownika. Mogą zostać połączone z czujnikami pogodowymi, mierzącymi temperaturę wnętrza czy natężenie światła słonecznego, co pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń.

Niektórzy wybierają też rozwiązania oparte na podłączeniu osłon do wewnętrznej sieci domowej – mogą wówczas sterować roletami i innymi systemami w domu przy użyciu urządzeń mobilnych. To kolejna oszczędność – ekonomiczne zarządzanie wszystkimi sprzętami. Różnorodność oferty rolet na rynku dotyczy też kolorystyki – bez trudu znajdziemy odpowiednią do każdej fasady budynku.

Podtynkowe, naokienne i elewacyjne

W zależno­ści od sposobu montażu do wyboru mamy trzy typy rolet zewnętrznych. Podtynkowe rolety nie wymagają ingerencji w konstrukcję okna, dzięki czemu zapewniają idealne właściwości termoizolacyjne. Skrzynka rolety schowana jest pod warstwą ocieplenia budynku a ponadto posiada specjalną matę chroniącą nadproże przed przemarzaniem.

01. Roleta Zewnetrzna Podtynkowa - Foto 027 (8796) (1)

Rolety naokienne najczęściej wykorzystuje się w przypadku nowych inwestycji oraz remontów połączonych z wymianą stolarki okiennej. Przed zainstalowaniem skrzynki rolety, osadza się ją w ramie okna. Wybierając to rozwiązanie, trzeba uwzględnić pomniejszenie otworu okiennego o wielkość montowanej skrzynki. Dzięki możliwości jej obustronnej zabudowy, zyskujemy również dodatkową izolację.

Trzeci typ to osłony elewacyjne. Instalacja jest mało inwazyjna, nie wymaga wymiany okien ani ustaleń w projekcie budowy. Roleta może być zamontowana na fasadzie budynku lub bezpośrednio we wnęce okna albo drzwi. Skrzynka jest wówczas widocznym elementem konstrukcyjnym, więc – ze względów estetycznych – mamy wybór wielu opcji kolorystycznych, a sama skrzynka posiada różne wersje obudowy. Z uwagi na brak ingerencji w strukturę budynku montaż osłony elewacyjnej nie wpływa na właściwości izolacyjne budynku.

Funkcjonalne i estetyczne – żaluzje fasadowe

W nowoczesnych domach o dużych przeszkleniach równie dobrze sprawdzają się żaluzje fasadowe. W tym przypadku możliwa jest płynna regulacja wpadającego do pomieszczenia światła, poprzez otwieranie i zamykanie lamel w zakresie 90–180 stopni. Podobnie jak w przypadku rolet zewnętrznych, tu również istnie­je możliwość automatyzacji osłon, łącznie z podłączeniem do systemu sterującego całym bu­dynkiem – podkreśla ekspert z firmy ANWIS. Warto dodać, że w tym przypadku ciekawe rozwiązanie termoizolacyjne zapewniają lamele w kształcie litery Z, które zapewniają pełne domknięcie pancerza.

Osłony zewnętrzne mogą pozytywnie i znacząco wpłynąć na komfort mieszkania, ale też na domowy budżet. Warto zastanowić się nad produktem dopasowanym do naszych preferencji i potrzeb.

1