Rolety podtynkowe wyróżniają się przede wszystkim sposobem montażu. W odróżnieniu od klasycznych osłon elewacyjnych lub naokiennych, montaż tego typu rolet wymaga ukrycia całego mechanizmu w specjalnie przygotowanych wnękach okiennych, w nadprożu. Skrzynka oraz prowadnice są schowane, dlatego nie wpływają na rozmiar okna, jaką założyliśmy na etapie projektowania.
Rolety podtynkowe występują w wielu kolorach, dlatego możemy je idealnie dopasować do koloru elewacji i ram okiennych. Kaseta rolety podtynkowej jest schowana pod warstwą docieplenia, przez co nie wpływa ona na zmianę wyglądu elewacji. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich którzy cenią minimalizm oraz szanują koncept wizualny stworzony przez architektów budynku. Z tego też względu decyzja o wyborze tego rodzaju osłon okiennych powinna zostać podjęta już na etapie przygotowywania projektu nowego domu. Co prawda, montaż rolety podtynkowej w już istniejącym budynku nie jest niemożliwy, ale łączy się ze sporą ingerencją w konstrukcję budynku, co oznacza dodatkową inwestycję i może stanowić wyzwanie dla ekipy budowlanej.
Rolety podtynkowe są niemal niewidoczne w pozycji zwiniętej, jednak po rozwinięciu stanowią wyjątkowo bezpieczną ochronę antywłamaniową, utrudniającą naruszenie konstrukcji okien. Zastosowanie wytrzymałych, wzmocnionych materiałów dodatkowo poprawia ich skuteczność. Ponadto, specjalne blokady uniemożliwiające podniesienie osłony od zewnątrz oraz możliwość połączenia osłon z alarmem, znacząco zwiększają bezpieczeństwo domu. Aby efektywnie uchronić się przed włamaniem, warto zadbać, by rolety podtynkowe były bardzo dokładnie dopasowane do wnęki okiennej. W tym przypadku warto skorzystać z porady autoryzowanych salonów, gdyż odpowiedni pomiar i montaż ma znaczenie i wpływa na sprawne funkcjonowanie całego systemu.
Tłumienie hałasów? Rolety podtynkowe to potrafią!
Jeżeli mieszkasz w centrum miasta, w pobliżu ruchliwej drogi lub miejscu, gdzie hałas bywa wyjątkowo dokuczliwy, rolety podtynkowe pomogą zmniejszyć poziom nieprzyjemnych dźwięków dochodzących z zewnątrz.
Rolety podtynkowe izolują także dźwięki wychodzące z budynku, dlatego są wybierane przez inwestorów, którym zależy na zachowaniu pełnej prywatności. Pomagają skutecznie odizolować nas od otoczenia i zapewniają swobodę codziennego funkcjonowania.
Rolety podtynkowe sposobem na mniejsze rachunki za ogrzewanie?
Ponieważ rolety podtynkowe są bardzo ściśle dopasowane do ramy okiennej, stanowią doskonałą izolację cieplną. Ponadto pancerz rolety podtynkowej wypełniony jest pianką poliuretanową, co dodatkowo wzmacnia jej właściwości izolacyjne.
Dzięki zastosowaniu rolet podtynkowych możemy ograniczyć korzystanie z klimatyzacji. Po ustawieniu rolety w pozycji zamkniętej, między oknem a pancerzem wytwarza się swoista poduszka powietrzna, która sprawia, że latem pomieszczenia nie nagrzewają się nadmiernie.
Rolety podtynkowe optymalizują obieg termiczny powietrza, co przekłada się na dodatkowe oszczędności i mniejsze koszty eksploatacyjne budynku. Tym sposobem także zimą ciepło nie wydostaje się na zewnątrz budynku.
Rolety podtynkowe mogą stanowić element systemu Smart Home, gdzie wszystkie urządzenia współpracują ze sobą celem lepszej optymalizacji działania i zmniejszenia zużycia energii. Możemy nimi sterować nie tylko za pomocą standardowego przycisku lub pilota, ale także z poziomu dedykowanej aplikacji z dowolnego miejsca na świecie.
Rolety podtynkowe – poznaj ich pozostałe zalety!
Rolety podtynkowe wykazują wysoką odporność na wszelkie warunki atmosferyczne. Nie straszny im deszcz, śnieg czy silny wiatr. System posiada ponadto specjalną matę izolacyjną, która skutecznie chroni nadproże okienne przed przemarzaniem.
Przy wszystkich swoich zaletach, rolety podtynkowe są w dodatku łatwe w konserwacji. Ponieważ wykonane są z wysokiej jakości materiałów, wystarczą łagodne środki myjące, by skutecznie oczyścić je z delikatnych zabrudzeń lub pyłów.
Rolety podtynkowe warto regularnie poddawać przeglądom technicznym. Klapa rewizyjna rolety podtynkowej znajduje się na zewnątrz budynku, co ułatwia dostęp i pozwala na komfortowe wykonywanie wszelkich prac serwisowych.