Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

ALUPLAST: Nowa prowadnica do produkcji okien

Data publikacji: 2019-05-07

Aluplast opracował nowe rozwiązanie systemowe do produkcji okien Monoblock z roletą nadstawną, oparte o zaprojektowaną do tego celu prowadnicę roletową.

Na rynku francuskim bardzo często ściany budynków ocieplane są od strony pomieszczenia, a okna montowane w tej warstwie izolacji. To wymusza stosowanie specjalnych profili okiennych, tzw. monoblocków oraz specyficznej metody montażu okien. Takie rozwiązanie bardzo komplikują rolety nadstawne. Ze względu na znaczną głębokość skrzynek roletowych ich zabudowa od strony pomieszczenia jest praktycznie niemożliwa. Należy więc znaleźć rozwiązanie, które zminimalizuje przesunięcie skrzynki względem ramy okiennej do wewnątrz budynku i stanowić będzie spójną całość z profilami Monoblock.

Prowadnica do systemów Monoblock

Charakterystycznymi cechami prowadnicy roletowej są: minimalne gabaryty zewnętrzne, gładkie i estetyczne powierzchnie czołowe bez widocznych elementów mocujących oraz zaokrąglone krawędzie. Wypust od strony zewnętrznej pozwala łatwo pozycjonować prowadnicę względem ramy okiennej, a po jej zamocowaniu nie zaburza płaskiej, czołowej powierzchni przylegania okna do muru. Skośny kształt tylnej ścianki dopasowany jest do skosu ramy Monoblock, zapewniając stabilną podstawę mocowania.

W efekcie uzyskujemy zestaw okna Monoblock z roletą nadstawną, spełniający oczekiwania klientów na rynku francuskim. Charakteryzuje się on:
– estetycznym, spójnym wyglądem;
– minimalnym wysunięciem skrzynki rolety do pomieszczenia;
– nieograniczonym przez szerokość prowadnic światłem szyby;
– kompleksowo opracowanym, prostym procesem produkcji i montażu.

1