Jakość i kompatybilność – dwie właściwości, które zawsze gwarantują niezawodność, funkcjonalność produktu – a co za tym idzie: pełne zadowolenie klienta. Wartość bezcenna – cel wszystkich producentów. Niby sprawa oczywista, jednak nie zawsze osiągana, zaś w obecnych czasach tj. trudnej sytuacji na rynku stolarki otworowej, stanowi element dający dużą przewagę nad konkurencją.
O znaczeniu jakości i kompatybilności poszczególnych podzespołów nie należy przekonywać właścicieli spółki @Amex-Bączek, kontrahentów Alumaster Polska z zakresu techniki progowej COMBI. W ramach naszej serii wywiadów – poprosiliśmy o rozszerzenie tego tematu p. Karola Bączka, komplementariusza Amex-Bączek.
Amex-Bączek Sp. z o.o. Sp. K. Karol Bączek, komplementariusz
Co skłoniło Państwa firmę do współpracy z Alumaster Polska w zakresie techniki progowej COMBI?
W @Amex-Baczek cenimy sobie jakość i funkcjonalność. Dbamy, by wszystkie procesy przebiegały jak najsprawniej i optymalnie. Ponieważ produkujemy stolarkę okienno – drzwiową na trzech systemach: Gealan, Veka i Wital – bez właściwej organizacji, porządku i przemyślanej logistyki – mielibyśmy zamęt i bałagan. Fakt, że w ofercie @AlumasterPolska są rozwiązania progowe do wszystkich w/w systemów, skłonił mnie do podjęcia współpracy. W pamięć zapadła mi też fachowo przedstawiona oferta i rzeczowe rozwiązania techniczne, zaprezentowane na pierwszym spotkaniu.
Skoro mowa o jakości… Czy wprowadzenie do produkcji techniki progowej @AlumasterPolska zmniejszyło ilość reklamacji?
Tak. W sposób znaczący. Od momentu wprowadzenia rozwiązań progowych @AlumasterPolska ilość zgłoszeń reklamacyjnych, związanych z przewiewami oraz przemarzaniem progu – spadła niemalże do zera.
Gdyby miał Pan w kilku słowach przedstawić cechy systemów progowych COMBI – jakie wymieniłby Pan w pierwszej kolejności? Które zachęciły Państwa do wpisania ich w swoją ofertę?
Głównymi cechami systemów progowych Combi, na które od razu zwróciliśmy uwagę są:
– wysoka jakość,
– rewelacyjne rozwiązanie doszczelniające ruchomy słupek w drzwiach dwuskrzydłowych,
– łatwość montażu na dziale produkcyjnym,
– szeroki wachlarz rozwiązań – w zależności od rynku, na jaki eksportuje moja firma stolarkę okienno-drzwiową. Tym bardziej, że obsługujemy takie rynki, jak: włoski, litewski, krajów Beneluxu (które zaopatrujemy w systemy holenderskie).
Jak ogólnie ocenia Pan współpracę z @AlumasterPolska?
Od samego początku nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Szybkie terminy realizacji, dostępność produktu oraz wsparcie techniczne. Czego chcieć więcej?
Czy w jakiś sposób zmiana dostawcy techniki progowej na @AlumasterPolska wpłynęła na organizację pracy w @Amex-Baczek?
Tak. Wpłynęła bardzo pozytywnie na organizację pracy działu zaopatrzenia i działów produkcyjnych.
Zaopatrzenie przestało wysyłać zamówienia do trzech różnych dostawców. Teraz zaopatruje się u jednego źródła, co znacząco skraca cały proces zakupowy a także zdecydowanie ograniczyło ilość popełnianych błędów.
W działach produkcyjnych skróciliśmy czasu montażu progów w naszych konstrukcjach, co przyspieszyło całą produkcję.
Dziękujemy za poświęcony czas. Tego typu wypowiedzi utwierdzają nas w przekonaniu, że w @AlumasterPolska sprzedajemy nie tylko progi lecz szereg wartości dodanych, usprawniających procesy produkcyjne, montażowe, umożliwiające im zaoszczędzenie realnych pieniędzy.