W obliczu trudnej sytuacji na rynku stolarki otworowej, wielu wiodących producentów koncentruje się na wysokiej jakości produktów oraz optymalizacji procesów. Dzięki nim zwiększają efektywność i obniżają koszty produkcji oraz obsługi posprzedażowej.
Przykładem takiej firmy jest spółka Abakus Okna, kontrahent Alumaster Polska z zakresu techniki progowej COMBI. Postanowiliśmy – w ramach naszej serii artykułów – zaprosić jej przedstawiciela, Kamila Grodeckiego, pełniącego funkcję prokurenta, o rozszerzenie tematu jakości, zwłaszcza w kontekście współpracy między naszymi firmami.
Co skłoniło Państwa firmę do współpracy z Alumaster Polska w zakresie techniki progowej COMBI?
W @AbakusOkna stawiamy na jakość i innowacyjność. Decydujące znaczenie miała więc obecność w ofercie @AlumasterPolska lepszych rozwiązań technicznych i innowacji, których nie ma konkurencja.
Skoro mówimy o jakości… Czy zatem wprowadzenie do produkcji naszej techniki progowej zmniejszyło ilość reklamacji?
Nie. Stosowane przez nas wcześniej rozwiązanie progowe było nieco uboższe technicznie od systemu progowego @AlumasterPolska i wymagało znacznie więcej czasu, by przygotować je dobrze, ale nie zwalniało nas to z obowiązku odpowiedniego przygotowania konstrukcji. Zawsze poświęcamy niezbędny czas i całą naszą uwagę na to, by finalny produkt spełniał oczekiwania nasze i naszych klientów, i aby nie było żadnych powodów do ewentualnych reklamacji.
Zdobywszy doświadczenie z naszymi systemami progów COMBI, czy może Pan podać ich cechy, którymi najbardziej się wyróżniają, na co zwróciliście szczególną uwagę?
Głównymi przewagami systemów progowych Combi, na które my zwróciliśmy na starcie największą uwagę są: gotowe rozwiązanie doszczelnienia słupka ruchomego oraz drzwi z doświetlem bocznym na jednym niskim progu.
Jak ogólnie ocenia Pan współpracę z @AlumasterPolska?
Bardzo dobrze.
Czy w jakiś sposób zmiana dostawcy techniki progowej na @AlumasterPolska wpłynęła na organizację pracy w @AbakusOkna? Np. w dziale zakupów, czy na produkcji?
Tak. Produkcja przyspieszyła o około 15 proc. Na proces zakupowy – raczej nie miało to wpływu. Mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że zmianę oceniamy jednoznacznie pozytywnie.
Jak wygląda kwestia sprzedaży eksportowej stolarki z techniką progową COMBI? Czy jest prowadzona? A jeśli tak – jak jest oceniana przez zagranicznych odbiorców?
Prowadzimy sprzedaż tych systemów zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach eksportowych. Dotychczasowe wyniki pokazują, że rozwiązanie to cieszy się zainteresowaniem i jest bardzo pozytywnie oceniane na wszystkich rynkach.
Dziękujemy za poświęcony czas. Takie typu wypowiedzi są dla nas bardzo ważne. Pozwalają utwierdzić nas w przekonaniu, że w @AlumasterPolska sprzedajemy nie tylko progi. Poza nimi nasi odbiorcy otrzymują szereg wartości dodanych, usprawniających procesy produkcyjne i montażowe, umożliwiające im zaoszczędzenie pieniędzy.