Już od pięciu lat firma Akant wspiera festiwal muzyczny Good Vibes, sprawiając, że w Koszalinie rozbrzmiewa fuzja jazzu, soulu, funku i hip-hopu. Na kilka dni małe miasto staje się polską stolicą muzyki, dzięki działającym non profit organizatorom oraz wsparciu partnerów i sponsorów.
Wydarzenie kulturalne z najwyższej półki
Good Vibes Festival to projekt, którego celem jest rozpowszechnianie nowoczesnej, innowacyjnej muzyki. Organizatorzy stawiają na młodych, kreatywnych, gotowych łamać schematy twórców. Dzięki temu w ramach wydarzenia debiutowały zespoły takie jak EABS czy Bitamina. Good Vibes Festival cieszy się więc popularnością wśród osób chcących przełamać rutynę oraz znużonych powtarzalnością w muzyce. Na festiwalu nie pojawiają się komercyjne gwiazdy popkultury, można za to spotkać na nim wiele młodych talentów. Goście mają okazję na odkrycie nowych przestrzeni i poznanie rozwiązań muzycznych, których nie słyszeli jeszcze nigdy.
Chociaż projekt rozwija się i przyciąga coraz większe sławy, dając miastu światowej klasy festiwal muzyczny, 2022 rok zapowiada się równie kreatywnie i nonkonformistycznie jak w poprzednich latach. Na brak komercji wpływa fakt, że festiwal stanowi inicjatywę non profit, co oznacza, że organizatorzy nie pobierają wynagrodzenia z tytułu swojej pracy. Całość dochodów zostaje co roku przeznaczona na pokrycie kosztów oraz rozwój festiwalu. Koncerty odbywają się jedynie dzięki dofinansowaniom oraz darowiznom partnerów i sponsorów. Jednym z nich ma przyjemność być Akant – od niemal ćwierć wieku czołowy polski producent rolet, żaluzji i innych osłon okiennych.
Festiwal muzyczny dostępny dla wszystkich
Organizatorzy wierzą, że – niezależnie od zarobków – każdy powinien mieć możliwość wpuszczenia muzyki do swojego życia. W związku z tym wejściówki na koncerty są darmowe lub dostępne za symboliczną opłatą. Misją wydarzenia jest danie lokalnej społeczności festiwalu kulturalnego najwyższej klasy, co regularnie udaje się dzięki sponsorom takim jak firma Akant. Współpraca z producentem osłon okiennych pozwoliła organizatorom festiwalu rozwinąć skrzydła, a firmie zwiększyć swoją odpowiedzialność społeczną i stać się mecenasem kultury.
Festiwal stanowi również ważny czas dla mieszkańców Koszalina. Ożywia lokalną kulturę i sprawia, że miasto przez kilka dni tętni życiem i energią, których nie powstydziłyby się wielkie aglomeracje. Wydarzenie dobrze wpływa także na miejscową gospodarkę, napędzaną przez gości z innych miejscowości. Jak widać, festiwal nie tylko jest dostępny dla wszystkich, ale też wszyscy na nim zyskują: zaczynając od słuchaczy, mających okazję wziąć udział w koncertach wysokiej jakości, aż po miasto i jego mieszkańców.
Wsparcie firmy Akant pozwala festiwalowi zabłysnąć
Festiwal jest organizowany regularnie już od dziesięciu lat, z czego od pięciu przy wsparciu firmy Akant. Od początku współpracy marka pozostaje partnerem tytularnym, stąd oficjalna nazwa wydarzenia to Akant Good Vibes Festival. Dzięki mecenatowi do Koszalina zaczęli przyjeżdżać giganci światowej sceny muzycznej. To na Akant Good Vibes Festivalu po raz pierwszy w Polsce zagrała sława jazzu Nubya Garcia. W tym roku, z okazji dziesiątej edycji, zaproszono m.in. składający się z niemieckich i południowoafrykańskich muzyków zespół Seba Kaapstad oraz brytyjski skład Ill Considered.
Wydarzenie nie straciło jednak swojej niszowej, alternatywnej atmosfery. Na festiwalowych scenach wciąż debiutują młodzi artyści, a na dużą część koncertów obowiązuje wstęp wolny. Organizatorzy starają się promować lokalnych muzyków, takich jak zaledwie siedemnastoletni Mateusz Tomiak, mający wkrótce wystąpić na festiwalu ze swoim zespołem Funky Bomba Trio Collective Project. Współpraca z firmą Akant pozwoliła festiwalowi pokazać najlepszą wersję siebie, jednocześnie zachowując oryginalność i dostępność na wszystkich, a także otwartość na świeże talenty.
Do zobaczenia w Koszalinie!
Koncerty odbędą się w budynkach należących do różnych instytucji, m.in. Filharmonii Koszalińskiej i Teatru Muzycznego Adria. Przy okazji uczestniczenia w festiwalu warto zwiedzić miasto oraz poznać instytucje ważne dla lokalnej kultury, a korzystając z tego, że we wrześniu pogoda nie jest jeszcze całkiem jesienna, można też oczywiście wybrać się na plażę.
Festiwal jest planowany na termin od 22 do 24 września, dlatego osoby chcące wziąć udział w tym niezwykłym projekcie powinny już teraz zadbać o wejściówki. Miłośnicy dobrej muzyki i kreatywnych rozwiązań na pewno się nie zawiodą. Good Vibes Festival jest okazją, dzięki której polska muzyka przeżywa przypływ świeżości. Każda osoba umiejąca myśleć nieszablonowo znajdzie tam coś dla siebie.