Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

AIB znów pod żaglami – Regatta Business Poland

Data publikacji: 2020-09-17

Po raz kolejny na wodach Chorwacji odbyły się tak lubiane Otwarte Regaty Branży Budowlanej. To była XIII edycja wydarzenia. W zawodach wzięła udział, zgodnie z wieloletnią tradycją, reprezentacja AIB – firmy, która słynie z produkcji nowoczesnych rozwiązań izolacyjnych.

Co roku w malowniczej Chorwacji spotykają się przedstawiciele branży budowlanej, aby skorzystać z uroków żeglugi morskiej, doświadczyć sportowej rywalizacji, wymienić się doświadczeniami oraz oczyścić umysł po ciężkiej pracy. Nie mogło wśród nich zabraknąć firmy AIB, która działa w myśl hasła: Chemia między nami, gdyż zawsze stara się utrzymywać świetne relacje ze swoim otoczeniem biznesowym. Przedstawiciele marki żeglowali na jachcie Hansa 508.

Regatta Business Poland (wcześniej zawody funkcjonowały pod nazwą: Regatta Build Cup) odbyła się w tym roku już po raz trzynasty w historii, ma więc bez wątpienia bogatą tradycję. Tegoroczna edycja jeszcze mocniej zaakcentowała współzawodnictwo z uwagi na większą ilość wyścigów, ale nie zabrakło również elementów integracyjnych. Został zorganizowany chociażby nietypowy koncert – na wodzie, a precyzyjnie mówiąc: na jachcie.

Trasa regat była bardzo atrakcyjna, pełna pięknych widoków. Zawodnicy spotkali się w niewielkim, urokliwym i ustronnym miasteczku w Środkowej Dalmacji – Pirovacu, skąd wyruszyli w trasę. Ostatniego dnia sierpnia zawitali już do miejscowości Sali, która słynęła niegdyś z solanek. Następnie dotarli do największej z bezludnych wysp Chorwacji – Žut, a potem do Tribunji, miasteczka stanowiącego część atrakcyjnej Riwiery Šibenickiej. Przedostatnią noc spędzili zaś w Zlarin, nazywanej koralową wyspą.

Szczegółowe informacje na ten temat tegorocznej edycji wydarzenia, w tym klasyfikacja końcowa regat, znajdują się TUTAJ.

Patronat honorowy nad regatami sprawował Polski Związek Żeglarski, a patronat branżowy Polski Związek Okna i Drzwi (POID).

1