Pozbud na plusie

Red.: MR |Data publikacji: 2019-08-29

Pozbud wstępnie podliczył wyniki z pierwszego półrocza. Spółka podała, że przychody ze sprzedaży wyniosły 88,57 mln zł.

Grupa Pozbud może być zadowolona z wyników z pierwszego półrocza. Są one znacząco wyższe w porównaniu z rokiem ubiegłym. W pierwszych sześciu miesiącach, jak wynika ze wstępnych danych, firma miała skonsolidowane przychody w wysokości 88,57 mln zł w porównaniu do 58,66 mln zł w roku ubiegłym. Firma miała dobre wyniki także, jeśli chodzi o zysk netto. W pierwszym półroczu było to 7,2 mln zł, a w roku poprzednim 4,9 mln zł.

Te dobre wyniki są efektem wcześniejszych działań podejmowanych przez spółkę. I choć Pozbud specjalizuje się w produkcji okien i drzwi, to jednak okazuje się, że to nie dzięki stolarce firma notuje dużą dynamikę wzrostu przychodów. Przede wszystkim na przychody wpływ miała realizacja kontraktu – budowy infrastruktury systemu ERTMS/GMS-R na liniach kolejowych PKP.

Pozbud

Pozbud dobrze sobie radził w I półroczu także na rynku deweloperskim. Firma otrzymała pozwolenie na użytkowanie inwestycji budowlanej związanej z budową osiedla mieszkaniowego Strzeszyn Zacisze. Pozwoliło to spółce na osiągnięcie przychodów z tej inwestycji. W przyszłości firma będzie miała przychody ze sprzedaży kolejnych mieszkań.

Dane podane przez spółkę są na razie wstępne. Trudno więc ocenić, jakie wyniki finansowe osiągnęła spółka w poszczególnych segmentach, a więc przede wszystkim jeśli chodzi o sprzedaż stolarki otworowej. Konkretne liczby poznamy w momencie, w którym Pozbud zaprezentuje pełen raport z I półrocza.

W ubiegłym roku firma odnotowała 10-procentowy spadek ze sprzedaży ze stolarki drewnianej w porównaniu do 2017 r. Nie przeszkodziło jej to osiągnięciu wzrostu przychodów ze ogólnej sprzedaży na poziomie 28 proc. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Z początkiem sierpnia spółka podjęła decyzję o stworzeniu odrębnej spółki zależnej. Firma zamierza wydzielić ze swojej działalności cześć związaną z produkcją okien i drzwi i przenieść ją do nowopowstałego podmiotu (szczegóły TUTAJ).

Zobacz również

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber Company w minionym półroczu osiągnął przychody w wysokości 300,89 mln zł wobec 389,1 mln zł w 2019 r.

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Od dawna zapowiadana inwestycja, w której uczestniczą także Eko-Okna, w końcu będzie zrealizowana. Firma z Kornic dołoży ponad 3,6 mln zł do budowy drogi powiatowej w Kornicach. Ma ona być oddana do użytku w I półroczu 2021 r.

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Rynek drzwi wejściowych w Europie Wschodniej straci w tym roku 4,4 proc. swojej wartości z powodu ekonomicznych konsekwencji pandemii – twierdzi austriacka firma badawcza Interconnection Consulting. Poprawy należy oczekiwać w 2023 r.

1