Pozbud na plusie

Red.: MR |Data publikacji: 2019-08-29

Pozbud wstępnie podliczył wyniki z pierwszego półrocza. Spółka podała, że przychody ze sprzedaży wyniosły 88,57 mln zł.

Grupa Pozbud może być zadowolona z wyników z pierwszego półrocza. Są one znacząco wyższe w porównaniu z rokiem ubiegłym. W pierwszych sześciu miesiącach, jak wynika ze wstępnych danych, firma miała skonsolidowane przychody w wysokości 88,57 mln zł w porównaniu do 58,66 mln zł w roku ubiegłym. Firma miała dobre wyniki także, jeśli chodzi o zysk netto. W pierwszym półroczu było to 7,2 mln zł, a w roku poprzednim 4,9 mln zł.

Te dobre wyniki są efektem wcześniejszych działań podejmowanych przez spółkę. I choć Pozbud specjalizuje się w produkcji okien i drzwi, to jednak okazuje się, że to nie dzięki stolarce firma notuje dużą dynamikę wzrostu przychodów. Przede wszystkim na przychody wpływ miała realizacja kontraktu – budowy infrastruktury systemu ERTMS/GMS-R na liniach kolejowych PKP.

Pozbud

Pozbud dobrze sobie radził w I półroczu także na rynku deweloperskim. Firma otrzymała pozwolenie na użytkowanie inwestycji budowlanej związanej z budową osiedla mieszkaniowego Strzeszyn Zacisze. Pozwoliło to spółce na osiągnięcie przychodów z tej inwestycji. W przyszłości firma będzie miała przychody ze sprzedaży kolejnych mieszkań.

Dane podane przez spółkę są na razie wstępne. Trudno więc ocenić, jakie wyniki finansowe osiągnęła spółka w poszczególnych segmentach, a więc przede wszystkim jeśli chodzi o sprzedaż stolarki otworowej. Konkretne liczby poznamy w momencie, w którym Pozbud zaprezentuje pełen raport z I półrocza.

W ubiegłym roku firma odnotowała 10-procentowy spadek ze sprzedaży ze stolarki drewnianej w porównaniu do 2017 r. Nie przeszkodziło jej to osiągnięciu wzrostu przychodów ze ogólnej sprzedaży na poziomie 28 proc. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Z początkiem sierpnia spółka podjęła decyzję o stworzeniu odrębnej spółki zależnej. Firma zamierza wydzielić ze swojej działalności cześć związaną z produkcją okien i drzwi i przenieść ją do nowopowstałego podmiotu (szczegóły TUTAJ).

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1