Powstanie nowa fabryka Erkado

Autor: |Data publikacji:

Erkado planuje zbudować w Radomiu fabrykę drzwi. Producent otrzyma grant od państwa na realizację tej inwestycji.

Erkado na początku tego roku złożyło wniosek w sprawie udzielenia pomocy publicznej. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii podjęło właśnie decyzję o wsparciu przedsiębiorcy w realizacji inwestycji w latach 2020-2022. Chodzi o utworzenie nowego zakładu produkcyjnego stolarki drzwiowej w Radomiu. Wartość grantu to ok. 2 mln 136 tys. zł. Pomoc zostanie wypłacona w 2022 r. O planach związanych z inwestycją w Radomiu pisaliśmy już TUTAJ.

Koszt całej inwestycji wyniesie co najmniej 34 mln zł. Wraz z decyzją o przyznaniu pomocy, producent ma do wypełnienia wiele zobowiązań. Przede wszystkim inwestycja powinna być zrealizowana do końca marca 2022 r. Zakład powinien działać w województwie mazowieckim co najmniej przez pięć lat od momentu zakończenia budowy. Przedsiębiorca zobowiązał się także, że do końca grudnia 2021 r. utworzy co najmniej 30 nowych stanowisk pracy, w tym 12 dla osób z wykształceniem wyższym inżynieryjnym.

Erkado zamierza także nawiązać współpracę z placówkami edukacyjnymi. Firma będzie zlecać wykonanie badań naukowych, udzielać stypendia, bądź finansować zatrudnienie studentów. Koszt tych działań powinien wynieść ponad 320 tys. zł. Producent zobowiązał się także, że w nowym zakładzie średnie wynagrodzenie brutto, z wyłączeniem zarządu, wyniesie 120 proc. przeciętnego wynagrodzenia w powiecie. W Radomiu powstaną także miejsca pracy dla absolwentów szkół branżowych i techników.

Zobacz również

Otwarcie salonu G-U Open Lab

Otwarcie salonu G-U Open Lab

G-U Polska zaprosiło 18 czerwca do swojej siedziby w Poznaniu licznych przedstawicieli branży: producentów, dystrybutorów oraz media, na uroczyste otwarcie showroomu G-U Open Lab.

R+T Innovation Award 2027: zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 11 września 2026 roku

R+T Innovation Award 2027: zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 11 września 2026 roku

R+T Innovation Award 2027: wystawcy targów R+T mogą zgłaszać swoje produkty do konkursu do 11 września 2026 roku.

Vitrintec wyda w tym roku 50 mln zł na inwestycje

Vitrintec wyda w tym roku 50 mln zł na inwestycje

Vitrintec planuje zwiększyć moce produkcyjne i zbuduje nową halę. Firma planuje kolejne inwestycje i zakup nowoczesnego parku maszynowego.