Porta powyżej pół miliarda zł obrotów

Red.: MR |Data publikacji: 2021-01-18

Porta wyprodukowała w 2020 r. ponad 1 mln 600 tys. drzwi i ościeżnic. Producent z Bolszewa podsumował właśnie miniony rok.

W polskich fabrykach Porta KMI Poland wyprodukowała ponad 830 tys. skrzydeł drzwiowych i 793 tys. ościeżnic. Produkty te, jak wylicza firma, trafiły do 48 krajów na świecie. Wśród odbiorców, oprócz państw europejskich, były też te dalej położone, jak Egipt, Kenia, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Paragwaj.

Rok 2020 był dla całej grupy Porta bardzo dobry pod względem sprzedaży, bo obroty były znacznie wyższe w stosunku do planowanych. Za miniony rok obroty wyniosły 566 mln zł, co wobec 475 mln uzyskanych w roku 2019, oznacza ich wzrost o niemal 20 procent. Producent z Bolszewa inwestuje wciąż w sprzedaż, także za granicą. Już na początku roku otworzył swój punkt sprzedaży z drzwiami na Islandii. Przedsiębiorstwo planuje otwarcie kolejnych placówek w innych krajach, o czym będzie sukcesywnie informować.

Porta KMI Poland w minionym sezonie powiększyła także swoją załogę. Zatrudnionych zostało 329 nowych pracowników w polskich oddziałach. Firmie udało się także w roku 2020 zmniejszyć o 34 proc. liczbę wypadków w pracy, jeśli porównać dane z rokiem 2019. Poza tym, w ramach ochrony sanitarnej, pracownicy otrzymali 9 tys. maseczek, 6,3 tys. płynów do dezynfekcji oraz 5,7 tys. przyłbic.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1