Zasłony, rolety, żaluzje – subtelna granica między wnętrzem a otoczeniem

Red.: PG |Data publikacji: 2018-11-22

Nowe trendy, materiały i produkty przyprawiają o ból głowy. Na rynku kwitnie szeroko pojęta produkcja różnorodnych dekoracji, a stając przed wyborem zostajemy lekko przytłoczeni ogromem możliwości. Warto podpowiadać, doradzać, aby klient nie podążał „ślepo” za nowymi trendami, lecz priorytetowo traktować jego potrzeby i upodobania.

Dokonując wyboru ozdób okiennych pełniących jakże ważną funkcję podziału między wnętrzem, a zewnętrzem, warto zastanowić się co nam się podoba. Często mamy swoje przyzwyczajenia, które niekoniecznie chcemy zmieniać, z racji, iż jest to dla nas zwyczajnie wygodne.

Firany i zasłony – klasyczne rozwiązanie

Na poniższej wizualizacji pokazany jest salon z firanami i zasłonami. Tradycyjne rozwiązanie, które pozwala na dużą dowolność w zakresie doboru materiałów i kolorystyki oraz tekstury. Zasłony niezwykle wyciszają i  otulają  przestrzeń tworzącą swoistą granicę między wnętrzem, a zewnętrzem.

Rolety rzymskie

Kolejna z wizualizacji zawiera rolety tzw. rzymskie. Produkt ostatnio gromadzi coraz więcej miłośników. Daje możliwość całkowitego oddzielenia się od czynników zewnętrznych. Jednocześnie rolety rzymskie są o wiele bardziej eleganckie niżeli tradycyjne rolety i nadają wnętrzu charakter.

Żaluzje drewniane

Trzecią z prezentowanych przez nas opcji są żaluzje drewniane. Idealna alternatywa dla tradycyjnych żaluzji do wnętrz mieszkalnych. Szczególnie lubiane przez osoby odrzucające sztampowe ozdoby okienne. Z powodzeniem sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, natomiast coraz śmielsze połączenie rozwiązań pozwala nam na manewrowanie materiałami, stylami w sposób, którym zachwyca się niejeden odbiorca.

Tekst oraz zdjęcia: zespół Projektu Idealnego

1