System HST w pigułce – wygoda i praktyczność

Autor: |Data publikacji:

Wymagania klientów dotyczące parametrów technicznych okien stale rosną. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się te, które związane są z izolacyjnością termiczną, energooszczędnością oraz dostarczaniem dużej ilości naturalnego światła do wnętrz. Odpowiedzią producentów okien jest stosowanie coraz bardziej rozbudowanych profili, pozwalających na zwiększanie powierzchni przeszkleń.

Firma Okna Debow w swoich produktach wykorzystuje system HST, który umożliwia wykonanie szklenia o maksymalnych wymiarach 6,5 m szerokości oraz 2,9 m wysokości przy podziale jedynie na 2 części. Dodatkowo cechami tego systemu jest wyższa szczelność, lepsza wentylacja, łatwa pielęgnacja, wyższa antywłamaniowość oraz izolacyjność akustyczna. 

Jak wygląda konstrukcja okien HST?

Konstrukcja HST opiera się na systemie podnośno-przesuwnym, a dzięki bardzo prostej konstrukcji okucia, system jest w stanie podnieść ciężkie skrzydło. Dodatkowo zastosowana przedłużona klamka zapewnia jego łatwe użytkowanie. System HST stosuje się do tworzenia przejść tarasowych. Jego największą zaletą z perspektywy funkcjonalności użytkowania jest zastosowanie niskiego progu, który gwarantuje wysoką jakość izolacji w dolnej części okna. Dodatkowo dzięki możliwościom technologicznym, pozwala na realizację wielkich szkleń, co jest niemożliwe do uzyskania przy zastosowaniu tradycyjnych systemów okiennych. 

Wymiary i parametry przesuwnych okien tarasowych

Okno typu HST jest przeznaczone do dużych przeszkleń, więc optymalny, minimalny wymiary to 2700 mm szerokości i nie mniej niż 2,3m wysokości. Zastosowanie opowiednich wymiarow umożliwia funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni okiennej. Okna HST są skonstruowane z komponentów bazujących na systemie Kömmerling 88. Liczba 88 określa głębokość zabudowy, która daje najwyższe parametry izolacyjności na rynku.

Łatwość użytkowania

Użytkowanie okna typu HST jest proste i wygodne, a komfort dodatkowo zwiększa możliwość montażu elektrycznego napędu, za pomocą którego możemy sterować drzwiami okna za pomocą pilota, co zwiększa wygodę domowników. Okna HST są zaopatrzone w zabezpieczenia, takie jak amortyzatory, czyli tzw spowalniacze, co zapewnia produktom osiągnięcie wysokiej klasy odporności na włamanie, a zastosowanie szklenia specjalnego pozwala w pełni zabezpieczyć nasz dom.

Szeroka gama kolorystyczna

HST posiada pełną gamę kolorystyczną oklein okiennych. Do wyboru jest ponad 100 kolorów, dodatkowo oferta może zostać rozbudowana o nakładki aluminiowe, w których dostępna jest pełna gama kolorów RAL.  

Tekst powstał w oparciu o materiały prasowe firmy Okna Debow 

1