Przełamując biel, czyli jakie są modne drzwi wewnętrzne

Red.: MR |Data publikacji: 2019-04-18

Drzwi wewnętrzne to element wystroju wnętrz. Przed zakupem, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na te produkty, które są modnie wykończone i mają ciekawe wzornictwo. Choć są też zwolennicy klasyki. Producenci drzwi o tym wiedzą, dlatego regularnie wprowadzają nowe kolekcje.

Sprawdźmy, jakie produkty cieszą się obecnie największa popularnością. Jeśli w wyszukiwarkę internetową wpiszemy hasło „drzwi wewnętrzne”, od razu pojawi się podpowiedź „białe”, co świadczy o tym, że jest to bardzo często wyszukiwana fraza. Białe drzwi, o prostym wykończeniu, najczęściej zlicowane ze ścianą, z niewidocznymi okuciami, to hit od co najmniej kilku lat. Jest to najbardziej popularny wzór drzwi wewnętrznych, tak mówią zarówno producenci, jak i sprzedawcy, a nawet stolarze. Choć widać też, że firmy starają się przełamywać tę dominację białych, prostych drzwi. Proponują nowe rozwiązania, które mogą świadczyć o zmieniającej się modzie.

Na przykład firma Pol-Skone wśród nowości w tym roku ma drzwi, których wygląd stanowi wręcz kontrę w stosunku do obecnie obowiązującej tendencji kolorystycznej. Mianowicie jest to kolekcja Black, w skład której wchodzą trzy modele wykończone w kolorze czarnym. Firma proponuje tu wyroby wykonane z ramiaka drewnianego, z wypełnieniem tzw. plastra miodu lub z płyty wiórowej pełnej. Skrzydła malowane są farbą akrylową RAL 9005 lub RAL 9003.


Natomiast Porta wyraźnie zaznacza, że daje klientom możliwość dobrania komponentów i wzorów według własnego gustu, czyli spersonalizowania wyrobu. Na przykład białe drzwi mogą być dodatkowo ozdobione – na przykład można wybrać frezowanie powierzchni skrzydła w określonych wzorach, co zmienia płaską powierzchnię i nadaje jej ciekawego wyglądu. Ponadto można zażyczyć sobie np. model z pasem szyby.

Z kolei firma Voster, również ma ciekawy pomysł dla tych klientów, którzy są już znudzeni białymi drzwiami o prostym wyglądzie. Tutaj w ofercie pojawiły się modele ze skrzydłami wykończonymi folią w kolorze grafitowym, ale matowym. Firma postawiła na tendencję wzorniczą, w której wykończona powierzchnia już się nie błyszczy, a pozostaje matowa. Także popularne, białe skrzydła mogą mieć matową powierzchnię.

1