Płyty drewnopochodne we wnętrzach

Red.: |Data publikacji:

Aranżacja wnętrz to niekończąca się przygoda. Ważną rolę odgrywają w niej jednak rozwiązania na lata, które znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie, a przy tym zapewniają estetyczną bazę do rozwijania dekoratorskiej fantazji. Kluczowy jest wybór odpowiednich materiałów, które w pełni wpiszą się w te wymagania. Należą do nich płyty drewnopochodne o wszechstronnym zastosowaniu przede wszystkim w meblarstwie.

zdjęcie Pfleiderer

Ostatnie półtora roku podczas pandemii mocno zwróciło naszą uwagę na domy, w których spędzaliśmy więcej czasu.  Uświadomiło również ewentualne potrzeby użytkowe, z którymi pilnie należało sobie poradzić. Nawet można powiedzieć, że narodowe kwarantanny przerodziły się w narodowe remonty. Jednocześnie zwyżkujące ceny zarówno mieszkań, jak i ich wyposażenia wymagają zwinności aranżacyjnej na coraz mniejszych powierzchniach. Pomagają w tym rozwiązania wielofunkcyjne, wszechstronne, takie, które można elastycznie dostosować do różnorodnych potrzeb. Między innymi właśnie w tym aspekcie wyróżnia się płyty drewnopochodne To świetna alternatywa dla wielu droższych materiałów, niekiedy też bardziej wymagających podczas codziennego użytkowania.

zdjęcie Pfleiderer

Wiele możliwości

Płyty drewnopochodne mają niezwykle szerokie spektrum zastosowań aranżacyjnych. Surowe płyty w zależności od wykończenia powierzchni stają się komponentem różnych produktów do wnętrz. Z powodzeniem zastępują nie tylko drewno czy kamień, lecz także m.in. płytki ceramiczne. Co ważne, są bardzo łatwe w pielęgnacji.

W wersji laminowanej cieszą się niesłabnącą popularnością jako materiał do produkcji frontów i korpusów w różnych typach mebli: kuchennych, pokojowych, dziecięcych, młodzieżowych, a także biurowych itp. Z kolei płyty drewnopochodne surowe mają szerokie zastosowanie m.in. w meblach tapicerowanych. Ponadto w formie materiału bazowego występują również w innych elementach wyposażenia tj. blaty robocze, ścianki przyblatowe czy elementy płaskie.

zdjęcie Pfleiderer

Artykuł na podstawie materiałów Pfleiderer

1