Jak urządzić kuchnię w drewnie ?

Red.: |Data publikacji:

Kuchnia to doskonała przestrzeń do odważnych kompozycji stylistycznych, takich jak zabawa kolorami. Dla śmiałych akcentów kolorystycznych doskonałą bazę stanowią dekory inspirowane wzorami drewna, a ułożone w sety kolorystyczne przez firmę Pfleiderer.

Kuchnie już dawno przestały być traktowane wyłącznie z perspektywy strefy roboczej, by zająć ważne miejsce w przestrzeni domu, warte wyeksponowania. Kuchnia klasyczna, nowoczesna, a nawet ta w stylu loft – do każdej z tych aranżacji dekory z rysunkami drewna pasują idealnie. Ich piękne i szlachetne wzory warto zastosować jako stylistyczny punk wyjścia, który nada wnętrzu elegancji i autentyczności, a indywidualny styl wykreować za pomocą jednobarwnych dekorów.

Akcenty koloru

Ponadczasowe drewno, niezależnie od odcienia zawsze świetnie odnajduje się w aranżacji kuchni. W klasycznych aranżacjach jest wręcz wzorem pożądanym, a jego niezwykła różnorodność sprawia, że z łatwością dopasujemy go także do kuchni współczesnych. I choć wzory drewna kojarzą nam się z naturą i spokojem, to mogą być również bardzo dominujące, dlatego towarzyszą im jednobarwne dekory, które są elementem przełamującym, ożywiającym wnętrze, a nawet budującym całościowy nastrój pomieszczenia. Doskonałym przykładem jest połączenie dwóch nowych dekorów w secie 07. Efektowny i niezwykle wyrazisty Dąb Złocisty Klepka pozwolił stworzyć aranżację kuchni bliską naturze – bardzo autentyczną i wymowną. Jednak to ciemna zieleń dekoru Labrador gra pierwsze skrzypce. Jego stonowana barwa i spokojny charakter nadają wnętrzu przytulny nastrój. Równie interesujące zestawienie znajdziemy w secie 03. Nowość wśród dekorów dostępnych w blatach i płytach – Dąb Estana Jasny to dekor o ciepłym wybarwieniu, który perfekcyjnie odwzorowuje rysunek naturalnego drewna dębowego. Cynowane sęki nadają mu nowoczesny charakter, dzięki czemu ma uniwersalne zastosowanie. W secie 03 koresponduje z chłodnym odcieniem Błękitu Krystalicznego. Jednobarwny dekor stał się fantastycznym tłem dla ciepłego dębu i wydobył piękno jego rysunków.

Ciekawe połączenia

Dzięki proponowanym zestawieniom dekorów możemy stworzyć aranżacje optymistyczne, energetyczne, nowoczesne – czasem też z inspiracjami vintage. W gotowych setach znajdziemy obok dekorów drewnianych i jednobarwnych również inne wzory, takie jak kamień (marmur, piaskowiec, cement), metal (lakierowany na czarno i złoto, miedź, mosiądz oraz żeliwo). W aranżacji kuchni, w której znalazły się dekory z setu 08 elegancki Orzech Wisconsin – o pięknym rysunku drewna i czekoladowym wybarwieniu stanowi efektowny dodatek, zaś na pierwszy plan wysuwają się jednobarwne dekory – Granat Królewski oraz Burgund, tworząc we wnętrzu wyjątkowo wysmakowaną kompozycję. Całość wieńczy elegancki Marmur Calacatta, który jest jednym z najnowszych dekorów, jaki znajdziemy w ofercie blatów firmy Pfleiderer.

Opr. na podstawie materiałów firmy Pfleiderer

1