Jak podkreślić charakter domu?

Red.: |Data publikacji:

Umiejętnie dobrane elementy wyposażenia odmienią domową przestrzeń, nadając jej niepowtarzalny charakter i energię. Dzięki przemyślanej kolorystyce, starannemu dopasowaniu materiałów, a także odpowiednim drzwiom, powstaną wyjątkowe wnętrza z duszą.

Odrobina szaleństwa

W pokojach przeznaczonych do codziennej aktywności bardzo dobrze sprawdzą się energetyzujące, żywe kolory. Żółte krzesło, wielobarwne plakaty na ścianach czy poduszki we wyraziste wzory będą bardzo dobrymi dodatkami. Tłem aranżacji mogą być meble i ściany w stonowanych szarościach. W taką spokojną kolorystykę wpiszą się białe drzwi; ta barwa jest zresztą modna od kilku lat i uniwersalna. Drzwi takie nie muszą być przy tym nudne. Przykładowo satynowe wykończenie powierzchni skrzydeł i poprzeczne frezowania podkreślą odważną aranżację.

Dla spokojnego snu

Stonowane kolory wypełnią wnętrza harmonią. Będą zatem szczególnie trafionym wyborem w sypialni – wyciszą przed snem, wspomagając efektywny wypoczynek. Idealnym dopełnieniem aranżacji utrzymanej w jasnych tonacjach będą drzwi białe. Urzekną swoją delikatnością i klasycznym wzorem, który wkomponuje się w nowoczesne pomieszczenie. Interesującym i zwracającym uwagę akcentem będą duże rośliny w kolorze intensywnej zieleni.

Również odpowiednie doświetlenie pomieszczeń jest nie do przecenienia. Naturalne światło nie tylko sprawi, że wnętrze stanie się optycznie większe, ale też wprowadzi do domu dawkę pozytywnej energii.Światło pozostanie w mieszkaniu na dłużej, jeśli pozwolimy mu swobodnie się przemieszczać. Umożliwią to drzwi z dużymi przeszkleniami i skrzydłami o lekkim, delikatnym wyglądzie.

Elegancja kamienia

Zupełnie innego designu od wyglądu łazienki. Przy tym ścian nie trzeba wykładać płytkami ceramicznymi. Propozycją są okładziny kamienne, chociażby marmur. Ściana wyłożona marmurem to rozwiązanie bardzo eleganckie i jednocześnie najnowszy trend w aranżacji tego pomieszczenia. Także w tym przypadku białe drzwi podkreślą wykończenie, a prosta forma skrzydeł doskonale podkreśli nieregularne żyłkowanie kamienia oraz wydobędzie głębię koloru.

Artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych firmy Porta.

1