Drzwi inaczej

Red.: |Data publikacji:

Drzwi to stały element wykończenia wnętrz. Mogą być ukryte w ścianie, ozdobione lustrem czy akcesoriami, ułatwiającymi przechowywanie. Skrzydła w wersji przesuwnej znajdą zaś zastosowanie w małych pomieszczeniach, oszczędzając cenny metraż.

Drzwi, których nie widać? To możliwe dzięki zastosowaniu ukrytej ościeżnicy i odpowiedniej kolorystyce. Skrzydła, tworzące ze ścianą jednolitą powierzchnię, są dostępne jako pokryte lakierem UV lub farbą podkładową, którą można pomalować lub nakleić tapetę.

Z kolei głęboka czerń ościeżnicy podkreśli oryginalny styl loftowy i zwróci uwagę na drzwi. Pokryte czarnym , matowym obrzeżem mogą być przy tym nie tylko ościeżnice, ale też boczne krawędzie skrzydeł.

W niewielkich mieszkaniach pomieszczeniach znakomitym rozwiązaniem będą natomiast drzwi przesuwne. Przy otwieraniu nie zabiorą cennej przestrzeni, a przeszklenia pozwolą bardziej doświetlić wnętrze. Wersje z matowymi szybami będą świetnym rozwiązaniem w ciemnych pomieszczeniach – przepuszczą światło i dodadzą im lekkości.

Pokój wyda się zaś większy i bardziej przestronny dzięki lustrzanym powierzchniom. Niewielkie wstawki będą interesującym akcentem, zaś duże tafle odbijając światło, wypełnią przestrzeń promieniami słońca.

W pokoju dziecięcym, gdzie nigdy nie jest dość miejsca na zabawki i drobiazgi, warto postawić na nietypowe rozwiązania. Drzwi z półkami czy uchwytami na powierzchni skrzydła to patent na kreatywne przechowywanie.

Artykuł na podstawie materiałów firmy Porta.

1