Drzwi do nowoczesnych sypialni

Red.: |Data publikacji:

Sypialnia to pomieszczenie szczególne. Jej wystrój wpływa na jakość snu, a tym samym nasze samopoczucie. Dlatego podczas aranżowania tego wnętrza warto starannie dobrać każdy element wyposażenia.

Cisza oraz poczucie bezpieczeństwa to podstawowe wymogi niezbędne do pełnego zrelaksowania się i zdrowego snu. Zapewniają je w dużej mierze drzwi do sypialni. Dlatego podczas zakupu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech.

Wskazany jest umiar

Harmonijnie urządzone wnętrze o stonowanych barwach sprzyja relaksowi, nie przytłacza i nie dekoncentruje. Z całym jego wystrojem muszą, oczywiście, współgrać drzwi. Te zaś mogą być np. drewniane. Te w jasnym kolorze znakomicie współgrają ze stylem jasnej sypialni, atrakcyjnie uzupełniając kolorystykę ścian oraz pościeli. Dzięki temu połączeniu całe wnętrze nabiera spokojnego, odprężającego charakteru, który z pewnością docenimy po ciężkim, pracowitym dniu.

Niemal monochromatyczne wnętrze sprzyja wypoczynkowi.

Jedną z najpopularniejszych barw stosowanych w sypialniach jest biel. Doskonale pasuje do jasnej pościeli, stanowi uniwersalne tło dla niemal każdego rodzaju dekoracji, a także sprawia, że pomieszczenie wydaje się przestronne. Tak urządzona sypialnia, wyposażona w również jasne drzwi, urzeka elegancją, nie tracąc nic z komfortu.

Kameralne wnętrza

Drzwi do sypialni mają uniemożliwić zajrzenie do tego pokoju. Nie oznacza to jednak, iż zawsze muszą być pozbawione przeszklenia. Wybór odpowiedniego modelu pozwala bowiem połączyć oba te elementy. Przeszklenie mleczne sprawia, że pomieszczenie zyskuje dodatkowe doświetlenie, równocześnie zachowując swój kameralny charakter. Takie drzwi są doskonałą propozycją w pomieszczeniu o niewielkich wymiarach, a także z oknami dachowymi lub rozmieszczonymi nietypowo.

Drewniane drzwi dobrze współgrają z widoczną konstrukcją dachu

Dziecko też potrzebuje prywatności

Nowocześnie urządzony pokój dziecięcy powinien być nie tylko atrakcyjny, ale również praktyczny i funkcjonalny. Zazwyczaj służy bowiem także jako sypialnia. Drzwi zatem muszą dawać dziecku poczucie posiadania własnej przestrzeni. Równocześnie powinny komponować się z wystrojem pokoju i uzupełniać go. Warto rozważyć więc zakup modelu ciekawego wizualnie, który ożywi tę sypialnię, wprowadzając radosną, pogodną atmosferę. Mogą być na przykład jednym z jaśniejszych elementów całej aranżacji i stanowić kolorystyczne przejście pomiędzy sufitem a podłogą.

Pokój dziecka jest kolorowy – skrzydła drzwiowe mogą więc stanowić kontrast

Artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych firmy Afir Biuro PR 4iQ GROUP.

1